Karton Kediler

Pembe kartondan olan ilk kediyi, İrem  bu yıl anaokulunda faaliyet olarak yapmıştı.  Pembe kediciğini, hiç yıpratmadan bir kaç ay koruduktan sonra ona arkadaşlar yapmaya niyetlendi. Dışarda oynamaktan yorulup  evde oynamak istedikleri bir zamanda arkadaşıyla birlikte yeni karton kediler yaptılar.   Asıl komik olan kısmı;  kedileri birlikte yaptığı arkadaşı,  komşu kızımız,   ben malzemeleri hazırlayıp  fotoğraf çekmeye başlayınca çok şaşırdı, ne yaptığımızı anlayamadı,  hafiften kaçık sanmış bile olabilir beni 🙂  İrem’in O’na ÇocuklaÇocuk’tan  bahsetmesi ve niye fotoğraf çektiğimi açıklaması da çok hoştu. Zaten bu miniklerin kendi aralarındaki sohbetleri pek bir eğlendiriyor beni.

Çocuklarınızla yapmak için fikir olsun aşamalarını da fotoğrafladığım  kedilerin detaylı yapımına buyrun şimdi.

İhtiyacımız olan malzemeler;  fon kartonu, makas, tel zımba, istediğiniz çeşit boya ( biz pastel kullandık), düzgün yuvarlak  çizebilmek için kullanılacak herhangi bir kapak / tabak.

Kedinin kafasını  ve gövdesi için kullanacağımız  daireyi fon kartonuna çizip kesiyoruz. Ben sadece   dairenin kesimine yardımcı oldum.

Kestiğimiz kartonları kedinin kafası ve gövdesi olacak şekilde diledikleri gibi boyadılar. Yüzüne ifade vermeye çalıştılar. Aynı şekilde   kedinin patileri ve kuyruğu için kestikleri kartonları da boyadılar.

Daireyi gövdeye çevirmek için,   aşağıya doğru genişleyen bir çapta rulo haline getirip  zımbalıyoruz.  Kedinin gövdesi  3 boyutlu oluyor böylece.  Son olarak gövdeye kafayı, kuyruğu ve patileri  birleştirerek kedileri tamamladık.

Bizim kızlar kediciklerini gururla sunarken.

Yaptığı gri kedinin patilerini beğenmeyen kızım, hızını alamayıp  sonra tek başına bir kırmızı kedi daha yapmış, bana sürpriz  olarak gösterdi.  Kırmızı Kediyi ilk fotoğrafta görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. her sayfana girişimde ,
  tebessümle ayrılmayı seviyorum :))))))

 2. Kızlar şahanesiniz:))

 3. Aferin bu kızlara, özellikle kırmızı kediyi çok beğendim ben:)

 4. karton kediler süperrrr
  ellerine sağlık kızların

 5. bu şeker kedileri yapan cici eller hep başarılara imza atsın ia…
  sevgiler,hayırlı Ramazanlar….

 6. bu kedicikler çok şeker

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com