KARNE VE KEP GİYME TÖRENİ

anasınıfı karne günü

Geçtiğimiz perşembe günü Ana Hazırlık sınıfı öğrencisi oğlumun kep giyme töreni için okulumuzun spor salonunda toplandık. Okulumuz çok güzel bir mizansen hazırlamıştı. Anasınıfından mezun olacak öğrenciler ikinci kademe den mezun olacak olan öğrencilerle birlikte törene katılacaklar, minikler tören belgelerini büyüklerinden alacaklardı.

İlköğretim 8. sınıf öğrencisi abla ve abileriyle birlikte sahneye çıktı bizim ufaklıklar. Her sınıf sırayla marşlar eşliğinde önümüzden yürüyerek geçtiler. Oğlum bir eliyle düşmesin diye devamlı kepini tutuyordu. bize el sallarken kepi tutmayı unuttu ve kepi yere düştü. Hiç aldırmadan tekrar kepi aldı yerden ve başına taktı. bir küçük bir büyük olmak üzere yanyana sıralanmış sandalyelerine oturdular abla ve ağbileriyle birlikte. diğer anasınıfları yürüyüşlerini yaparken bizimki oturduğu yerde partneri olan abla ve solundaki sandalyede oturan ağbiyle bir sohbete daldı, onlara anlattığı her neyse her ikisini de çok güldürdü.

Daha sonra bütün sınıflar tören belgelerini almak üzere yerlerini aldılar. Bizim minikler büyük sınıfların ellerinden tören belgelerini aldılar.

Sıra geldi kepleri fırlatmaya. Benim oğlum iki üç defa tutup tekrar takrar fırlattı kepini. Hatta hızını alamayıp arkadaşlarının keplerinden de fırlattıkları oldu.

Karne günümüz cuma sabahıydı. Öğretmenimiz hepsini tek tek öpüp karnelerini verdi. Biz veliler olarak keyifle onları izledik. O sırada elinde bir buket çiçekle gelen arkadaşına bizimki -“Hey Uygar evlenmeye mi geldin?” diyerek fikir beyanında bulundu. Karne sırası geldiğinde ise her işini kendisi yapmaya hevesli olan oğluşum -“karnemi ben kendim alırım öğretmenim” diyerek hepimizi güldürdü. Öğretmenimiz -“sen otur Kadir Mert, ben veririm” dedi gülerek. Karnesi elinde verdiği poz da görülmeye değerdi doğrusu.

Burdan sonra diğer oğlumun da yer aldığı bir törene katıldık. Ve karnesini almak üzere sınıfına giderken fotoğraf makinamın olmadığını farkettim. bu yüzden Oğuz Kaan’ın karne alırken fotoğrafı ben de yok. Neyseki bir veli tarafından bulunup idareye teslim edilmiş. Bu olay da bu mutlu günde ufak bir sıkıntı olarak yerini aldı.

Karne sevinci yaşayan tüm çocuklarımızın başarılarını tebrik ediyor ve daim olmasını diliyoruz.

6 thoughts on “KARNE VE KEP GİYME TÖRENİ

  1. zafer işaretiyle oğluşun olayı noktalamış,büyük mezunların elinden diploma alma fikri de güzelmiş….
    bol etkinlikli bir tatil olması dileği ile…..

  2. üniversite diplomalarını görmeyi nasip etsin allah. ne büyük mutluluk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir