Karne Günü Heyecanı

Bir dönem daha bitiyor, kar tatili sayesinde son 2 hafta  üst üste sınavlarla geçen yoğun  son 2 haftanın ardından önümüz yarıyıl tatili:)  İrem, ilköğretimin ardından 5. sınıf zorluğuna, hızlı ritmine alıştı. Kerem anasınıfında oyunlar oynarken bir yandan da  tek tük okumaya başladı. Okuma konusunda bizim bir çabamız yok, sesleri tanıtırlarken kendiliğinden öğreniyorlar çocuklar. Geçen yıl bu heves yoktu, ne kadar iyi yaptık  1.sınıfa 6,5 yaşta başlatma kararıyla. Anasınıfında 2. yıl sıkılabilir dediler, olmadı çok şükür.

Bu gün serbest  kıyafet olduğundan gece  önce kızım hazırladı kıyafetlerini, saçlarımız da açık olacak 🙂 Kerem de bizim hazırlıklara bakıp “- Anne yarın şık giyinin dediler, ne giyeyim?”  diye benden yardım istedi. Çok güldüm onun ne giyeceğini sorarken ki haline 🙂 Ayrıca  onlar için diğer bir önemli konu benim okula gelip gelemeyeceğim. Elbette  karne alırlarken onları yalnız bırakmak istemiyorum. Okula gitmekle bitmiyor, okuldan sonra eve birlikte mi döneceğiz  diye sorup durdular emin olmak için. Genelde karneden sonra servise teslim ediyorum ama  bu kez niyetim eve  götürüp işe dönmek ardından 🙁

Tüm öğrenciler için  öncelikle başarılı bir karne ve yorgunlukları atıp, güzelce  dinlenecekleri  güzel bir tatil   diliyoruz.

karne-karikaturleri-23

Karikatür google dan alıntıdır.

1 thought on “Karne Günü Heyecanı

 1. hayırlı olsun karneniz
  başarılarının devamını diliyorum
  güzelce bir dinlensinler
  çocuklar ne kadar saf ve güzller
  Allah onları korusun nazar değmesin
  sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir