Snowpark Gezisi

 

Cumartesi günü  İrem in okulu ile birlikte Snowpark ve Akvaryum gezisine gittik. İrem Snowpark gezisi için çok heyecanlanmıştı, öyle ki sabah 5:45 de ayaktaydı.İlk durak Akvaryum’du onu yarın anlatırım.

Ekip olarak  Akvaryum’dan çıkıp Torium Snowpark’a doğru yol alırken buluduğumuz yerde olmasa da İstanbul ve İzmit te  kar yağışı başlamıştı.    Şehirde  karın çilesi  yaşanırken biz yapay kardaydık.  Güzel bir mekan Snowpark, küçük boyutlarda karla ilgili herşey düşünülmüş. Kısa kar topu savaşının ardından , lastiklerden yapılmış kızaklarla kaydı uzun bir süre. Ben de  kaydım tabi.  Arkadaşları ile  koşturdu saklandı. Doyasıya eğlendiler.  Çok  soğuktu ama , Erciyes ‘e çıkarken de öyle oluyordu, ne kadar kalın giyinsem hazırlıkla da olsam da genelde donuyorum 🙂 kar mekanlarında. Adana’lı olup karla ODTÜ de tanışmış birisi olarak normal belki de 🙂

Önemli olan çocukların eğlenmesiydi tabi.   İnanılmaz eğlendiler Snowpark ta.  Haftasonu ailecek düşünebilecek güzel bir etkinlik olabilir.

Tabi bu etkinliği dışarda kar varken yapmamız sadece bize gelebilecek bir tesadüf belki de.   Torium da olduğumuz süre içerisinde nasıl döneceksiniz çok kar diye haber veren telefonlardan tedirgin olsak da,  karla ilgili bir gecikme yaşamadık çok şükür.

Şehirden uzağa taşınmanın faydası biz döndüğümüzde şehirde kar yoktu ama yükseklerde olan evimizin önünde  2-3 cm de olsa kar vardı. Sabah erkenden kalkıp karla oynadık, zaten çıkan güneşle birlikte çoğu da eridi.  İrem kendine kardan ada yaptı, minicik bir kardan adam yaklaşık 30 cm. Ama şirin değil mi?

Bugün yine kar bekleniyor, hadi hayırlısı.

 

5 thoughts on “Snowpark Gezisi

  1. Günaydınlar güzel bir hafta dilerim. İremle geçirdiğiniz güzel gezinin detaylarını okurken bende kızlarımla yıllar önce geçirdiğim anları düşündüm şimdi her biri kocaman oldu hatta büyük kızım anne bile oldu.Şimdi minnoş torunumla dahada mutluyum. Allah onların acısını yaşatmasın ve hep birlikte mutlu olalım. Karı bende çok severim ama çok da üşürüm, Adananın iklimini kıyaslayınca üşümekte haklısın canım. güzel paylaşımlarda buluşmak üzrere sevgiyle kalın..

  2. Şükran hn, şu an o kadar uzak göründü ki çocuklarımızın büyüklükleri, inşallah sağlıkla o günlerini de göreceğiz. Sevgiler gönderiyoruz

  3. Özlem Hanım, ben de çocuklarla ilgilendiğimden yaptıklarınızla yeni fikirler sunuyorsunuz. Snowpark’ı duymamıştım. Çocukların gezi programı listesine girdi bile:)))

  4. Bizim buralara gelmişiniz ayyy şimdi okuyunca üzüldüm
    Ama güzel bir gün geçirmenizde beni mutlu etti.
    İremide çok öpüyorum sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.