Kar ve Kardanadam Temalı Yastık

Bir kaç gün evvel buralarda bir anda lapa lapa yağmaya başlayıp sonrasında da geldiği gibi giden kar, bizi yine kendine hasret bıraktı. Biz çocuklaçocuk, ne zaman kar özlesek ya kardan adam yaparız ya da karı anımsatan bir faaliyet. Keçeden ampulden, hatta kağıt hamurundan pamuklar içerisinde yaptığımız kardan adamları ve yine kardam adam temalı doğum günü pastamızı ilgili linklerde görebilirsiniz. Biz gelelim yastığımıza.

Yastığımız en sevdiğimiz kumaş türlerinden biri olan polarla yapıldı. Parlament mavisi diye bilinen lacivert rengi kumaşı gökyüzünü oluşturacak  şekilde kullandık. Yastığın alt tarafına kar yığıntısı gibi dursun diye beyaz renkli poları ince dikişle kenarından dikerek aplike ettik.  Kardan adam için iki parça yuvarlak hazırlayıp kenarlarından dikiş geçerek kumaşa bitiştirdik. Boynundaki kaşkolu iki şerit halinde hazırlayıp sadece boynuna yakın yerleri sabitledik. Kaşkolun her iki ucuna püskül gibi dursun diye makasla kesikler attık.  Mavi bölgenin tamamına beyaz renkte orlonla kar taneleri işledik. Yastığın arkası için düz renk kumaş tecih ettik. Kenarlarından dikip içini boncuk elyafla sıkı sıkı doldurduk.

7 thoughts on “Kar ve Kardanadam Temalı Yastık

 1. Çok güzel bir yastık olmuş,elinize sağlık.Boncuk elyafı anlayamadım.Piyasada bulunan gülücüklü yastıklar içerisindeki malzeme mi aceba? Faaliyetleriniz çok güzel de bütün bu el ürünlerini kullanıyor musunuz yoksa bir yerde birikiyor mu?Bayağı bir faaliyet yapmışsınız.Kolaylıklar sizinle olsun.

 2. bayıldım ben bu kardanadam yastığa
  ne kadar gerçek gibi olmuş
  enerji ve mutluluk verdi bana
  güzel bir haftasonu diliyorum

 3. Amaan, ayni şeyi yapmışız ayni zamanda. Görünce nasıl şaşırdım. Gönlümüz birmiş demek ki:)) Çok güzel olmuş, elinize sağlık. Sevgiler.

 4. Ayşe Hanım, boncuk elyaf bahsettiğiniz malzeme değil, boncuk elyaf, nohut buyukluğunde yuvarlanmış birbirine yapışık elyaf oluyor. Yaptığımız faaliyetler evde birikiyor.

  Enerji ve huzur, çocuklar sırayla öyle yapıyorlar.

  Mavianne, öyleyse ne mutlu bize…teşekkürler sevgiler

  Nedret Hanım, gerçekten ne büyük tesadüf kar taneleri bile aynı…kalp kalbe karşıymış ne mutlu:)
  not: merak edenler olursa buradan bakabilirler

  Sesiber, çok teşekkür ederim, begendiğine sevindim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir