Kar Gözleyen Kardan Adam

Karı özledikçe kendimize kardan adamlar yapıyoruz dedik ya bu kardan adam da  haftasonu aramıza katılan yeni oyuncağımız. Üstelik yapılışı çok çok kolay.

Hiç oyuncak yapmamış olan arkadaşlarımız bile yapılışını incelediğinde eminiz bize hak verip, etrafta  çorap, elyaf, düğme, iğne iplik aramaya başlayacaklar. Sadece çocuklu olmak  gerekmiyor ki oyuncak yapmak için; yeğenler , yakınlarınızın çocukları için de çok şirin bir hediye olmaz mı bu kardan adam?

Malzemelerden yukarda bahsettiğimize göre yapılışını da kısaca anlatalım. Bir spor çorabı alıp içini elyafla doldurduk. Bizim ki gibi büyük bir çorap ise doldur doldur bitmiyor uyaralım önceden  gövde için yeterli şişkinliğe ulaştığında bir lastik (saç tokası kullandım) ile bel boğumunu oluşturduk. Sonra doldurmaya devam edip kafa için elyaf doldurup aynı şekilde boyun için lastik toka ile boğum yaptık. Gözler için biz kilitli gözlerden kullandık fakat düğne de kullanılabilir. Gözleri de yerleştirdikten sonra üst tarafı düğümleyip   çorabın üstte kalan lastik kısmını kıvırarak beresini yaptık. Düğmeleri üzerine diktik. Ağzı keçeli kalemle boyadık. Son olarak da  polardan atkı yaptık.

Gizlemek yok fikir  buradan, onların uygulamasından farkımız elyaf kullanmamız.

Aşağıdaki de uykudan yeni uyanmış ve karşısında  yeni bir oyuncak görmüş Kerem Bey’in sevinci 🙂

12 Replies to “Kar Gözleyen Kardan Adam”

 1. Ayyyy Kerem’in güşüne bak. Yawruummm. Şapkası da ne pratik oluvermiş. Çocuklar için hoş bir sürpriz. Paylaşım için teşekkür ederiz.

 2. Hemen yapmalı,hemen.Biz’de çok özledik.Kerem çok şekersin:)Maşallah.
  Öptüm o güzel yanaklardan.

 3. Dilek, beğenmene çok sevindik.

  Enerji ve Huzur, hemen yap öyle kolay ki 🙂

 4. kubra zeynep says:

  bu kardam çok tatlı olmuş:))
  seni mimledim :))

 5. Pek üstüruplu giyinmiş, efendi efendi bakıyor öyle 🙂 Elinize sağlık…

 6. Çok komik şirin birşey bu.. Hele Keremle fotoğrafları çok tatlı…

 7. kardan adamınızdan kızımın eski çoraplarını ve sadece pamuk kullanarak iki tane yaptık en sevdiği arkadaşlarının ismini verdik ,kızım bütün gün oynadı …
  paylaşımınız için tşk ederim ….

 8. Elif, biz de çok mutlu olduk, kardan adamlarınıza, kızınızın sevmesine, sevgiler

 9. mükemmel gerçekten deniycem mutlaka 🙂 bu arada kilitli göz ne demek nerede satılır?

 10. cocuklacocuk says:

  Pınar, denediğinde bizimle paylaşırsan çok seviniriz. Kilitli göz amigurumi oyuncaklar için satılan kilitlendiğinde bir daha çıkmayan gözler, google kilitli amigurumi göz diye aratırsan net üzerinden yapılan satışlara ulaşabilirsin. Biz Hayalarkadaşlarım dan alıyoruz. Sevgiler,

 11. çok güzel olmuşlar, bayıldım, keçe ağaca da öyle….

 12. ayy çok begendim güzel güzel oynasın şimdi küçük kuzu :))

Bir cevap yazın