Kar Gözleyen Kardan Adam

Karı özledikçe kendimize kardan adamlar yapıyoruz dedik ya bu kardan adam da  haftasonu aramıza katılan yeni oyuncağımız. Üstelik yapılışı çok çok kolay.

Hiç oyuncak yapmamış olan arkadaşlarımız bile yapılışını incelediğinde eminiz bize hak verip, etrafta  çorap, elyaf, düğme, iğne iplik aramaya başlayacaklar. Sadece çocuklu olmak  gerekmiyor ki oyuncak yapmak için; yeğenler , yakınlarınızın çocukları için de çok şirin bir hediye olmaz mı bu kardan adam?

Malzemelerden yukarda bahsettiğimize göre yapılışını da kısaca anlatalım. Bir spor çorabı alıp içini elyafla doldurduk. Bizim ki gibi büyük bir çorap ise doldur doldur bitmiyor uyaralım önceden  gövde için yeterli şişkinliğe ulaştığında bir lastik (saç tokası kullandım) ile bel boğumunu oluşturduk. Sonra doldurmaya devam edip kafa için elyaf doldurup aynı şekilde boyun için lastik toka ile boğum yaptık. Gözler için biz kilitli gözlerden kullandık fakat düğne de kullanılabilir. Gözleri de yerleştirdikten sonra üst tarafı düğümleyip   çorabın üstte kalan lastik kısmını kıvırarak beresini yaptık. Düğmeleri üzerine diktik. Ağzı keçeli kalemle boyadık. Son olarak da  polardan atkı yaptık.

Gizlemek yok fikir  buradan, onların uygulamasından farkımız elyaf kullanmamız.

Aşağıdaki de uykudan yeni uyanmış ve karşısında  yeni bir oyuncak görmüş Kerem Bey’in sevinci 🙂

12 thoughts on “Kar Gözleyen Kardan Adam

  1. Ayyyy Kerem’in güşüne bak. Yawruummm. Şapkası da ne pratik oluvermiş. Çocuklar için hoş bir sürpriz. Paylaşım için teşekkür ederiz.

  2. Pek üstüruplu giyinmiş, efendi efendi bakıyor öyle 🙂 Elinize sağlık…

  3. kardan adamınızdan kızımın eski çoraplarını ve sadece pamuk kullanarak iki tane yaptık en sevdiği arkadaşlarının ismini verdik ,kızım bütün gün oynadı …
    paylaşımınız için tşk ederim ….

  4. mükemmel gerçekten deniycem mutlaka 🙂 bu arada kilitli göz ne demek nerede satılır?

  5. Pınar, denediğinde bizimle paylaşırsan çok seviniriz. Kilitli göz amigurumi oyuncaklar için satılan kilitlendiğinde bir daha çıkmayan gözler, google kilitli amigurumi göz diye aratırsan net üzerinden yapılan satışlara ulaşabilirsin. Biz Hayalarkadaşlarım dan alıyoruz. Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir