Kağıt Rulodan Araba

Kağıt rulolardan  geçmişte yaptığımız faaliyetlerden dolayı bizim çocuklar dönem dönem  kağıt rulolar biriktirirler, yeterli seviyey ulaştığını düşündüklerinde de faaliyet için hazırlanırlar. Biriken kağıt ruloları ilk önce rulolarımızı  elimizde bulunan akrilik boyalarla renklendirdik. Akrilik  rulolara bir tokluk, sertlik   ve aynı zamanda parlaklık veriyor.  Tek başına akrilik boya ile bile  basit bir kağıt rulo olmuyor artık.

Boyamanı  ardından renkli rulolarımızın bir kaç tanesi ile araba yapmaya kağıt verdik. Araba için gerekli malzemeler; maket bıçağı, maşa raptiye, makas, çeşitli çıkartmalar, yapıştırıcı, marker kalem

 tkaraba1

Öncelikle  arabanın lastiklerinden  başladık; siyah olan rulodan lastiğe  uygun büyüklükte daireler kestik, orta kısımları için ise  beyaz kartondan daha küçük yuvarlarlar kesip ortadan maşa raptiye geçirerek hazırlıkları tamamladık.    Lastikleri uygun bir  bir şekilde arabada yerleştirdik. Arabanın üste kısmından bir çerçeve açarak buraya direksiyon oluşturduk. Direksiyonu marker ile çizdik. Arabanın üstünü de çeşitli çıkartmalarla  süsledik.    Maket bıçağı ile ilgili kısmı ben hallettim, diğer kısımları çocuklarla birlikte.

tkaraba2

Araba bittiğinde minik lego dostlarımız, mankenlik için dünden hazırlardı.:)

tkaraba3 tkaraba4 tkaraba5

Arabaları ile poz vermek isteyen birisi de bizim ufaklıktı.   yaparken biraz sıkılsa da arabayı çok sevdi.

tkaraba6 tkaraba7

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir