KAĞIT HAMURU 3- BOYUTLU ÇERÇEVE

kağıt hamurundan çerçeve

Kağıt Hamuru ile yaptığımız 3. ve şimdilik sizinle paylaşacağımız son proje. Duvardaki Filler ve Arabalı Çerçeve ile birlikte aynı hamurdan yapmıştık aslında. Zahmetli bir hazırlığı olduğundan, yapmışken hamuru bol tuttuk. Kağıt hamurunun yapılışına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu çerçeveleri yaparken diğerlerinden farklı olarak Poliart Alçı Çerçeve Setinin kalıbını kullandık. Kalıbın etkisiyle olsa gerek yüzeyi en düzgün kağıt hamuru çalışmamız bu çerçeveler oldu.

Çerçeve hafif kuruduktan sonra kalıptan çıkarıp tamamının kuruması için bekledik. Sonra kırmızı akrilik boya ile boyadık. Ve üzerindeki boyutlu objeleri parmak boyası ile daha belirgin hale getirdik.

kagit hamurundan çerçeve

Böylece çerçevemiz tamamlandıktan sonra sıra en zevkli kısma geldi, fotoğraf yerleştirmeye. Akrilik boyama ve parmak boyası kısımlarında bize yardımcı olan kızım fotoğraf seçimini tamamen kendisi yaptı.

Yakın arkadaşlarından Ada ile birlikte çekilmiş fotoğrafını seçti. Fotoğrafı uygun boyutlarda kesip,daha büyük boyutlarda bir kartona yapıştırdık. Ve kartonu da silikon tabancası ile çerçeveye yapıştırarak tamamladık.

Aynısından 2 adet yaptığımız çerçevenin birisini arkadaşına hediye etti. Tesadüf bu ya , Ada’mız için daha öncede çerçeve hediyemiz olmuştu.

Bu cimcimeler felaketler, bir pozları var ki objektif karşısında, bizi çekerken çok eğlendirdiler.

kağıt hamurundan çerçeve yapılışı

9 thoughts on “KAĞIT HAMURU 3- BOYUTLU ÇERÇEVE

 1. plastiğin ve çin mallarının etrafımızı çevirdiği 200 li yıllarda doğal ürünlerin evimize girmesi bu tarz çalışmalarla olacak galiba…iş gene annelere kaldı …

 2. Yine elinize sağlık, yine elinize sağlık 🙂 Ne keyiflidir insanın kendi yaptıklarını kullanması. Sevgiler.

 3. Hiç kuşkusuz emek verildiğinden çerçeveler çok değerli ama o çerçeveye ruh katan, renk katan hayat katan fotoğraflar daha da bir değerli ve güzel değil mi…

 4. Tebrikler kızlar işin içinde olunca demek insan biliyor kağıt hamuru falan ben hiç duymamıştım hatta görmedim de:) ama pınarın da dediği gibi çerçeveye anlamı içindeki fotoğraf katıyor…

 5. ben bilezik yapmıştım çok eskiden haşladıktan sonra mutfak robotu ile parçalamış gayet pürüzsüz olmuştu 🙂 çerçeve tarihi eser gibi durmuş heveslendim bende yapacağım

 6. Pınar ve Filiz, fotoğraflarımızla anlam kazanıyor çerçevelerimiz.

  Anne Kaz,
  Robotu okumuştuk, yapmadık , bir daha ki sefere robot ile yapacağız.

 7. ellerinize saqlık çok güzel olmuş zaten bu site bi harika wallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir