Jack Reacher ve Hobbit

Geçtiğimiz iki hafta sonunda da cumartesi günleri çocuklarla birikte sinemaya gittim. Fikir küçük oğlum Kadir Mert’den çıktı. Epeydir sinemaya gitmemiş olduğum için bu sinema işi bana öyle iyi geldi ki , çıkışta oğluma teşekkür ettim. İlk hafta izlediğimiz film Tom Cruise un oynadığı “Jack Reacher” idi. Özellikle benim delikanlılar filmi çok beğendiler.

Film, güneşli, güzel bir günde bir seri katilin parkta beş masumı insanı öldürmesiyle başlıyor.  Suçlu kısa sürede bulunuyor fakat sorgu sırasında hiç birşey söylemeyen katil zanlısı sadece “Jack Reacher i bulun” yazıyor.  Jack Reacher (Tom Cruise) eski bir asker, bu şekilde davaya dahil oluyor ve keskin zekası ve detaycılığı ile olaylara çok farklı bir akış kazandırıyor. Özellikle erkek çocuklarının severek izleyebilecekleri bir film. Ben de aksiyon filmleri sevdiğim için keyifle izledim. Tom Cruise un oldukça yaşlanmış olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.

jack-reacher02

Sonraki haftasonunda izlediğimiz  film ise Hobbit di. Cüce Kral Thorin’in arkadaşları ve bir büyücüyle birlikte ülkesini esir alan ejderhadan kurtarmak için verdiği amansız mücadele hakkında bir film. . Büyücü, Hobbit’in de resmi hırsızları olarak kendilerine katılmasına karar verir ve böylece macera başlar. Karşılarına çeşitli yaratıklar çıkar ve onları geçmek zorundadırlar. Oldukça uzun süren bir film Hobbit, yaklaşık üç saat kadar.. Biraz yorucu, sık tekrarlanan sahneleriyle de oldukça sıkıcı. Ortaçağ görüntüleri ve fantastik filmleri sevenler bana katılmayabilirler. Bize göre filmin en keyifli ve aklımızda kalan kısmı mağaranın  dibinde ki hem çok çirkin hem de sevimli “kıymetlimiss” diye kendi kendine konuşan yaratık oldu. (Alttaki görselde solda görülüyor). İzleyenler anlayacaklardır. Film belli ki devam edecek  ama ben gider miyim bilmiyorum.

Hobb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir