İznik Gölündeki kısa tatilimiz

23 Nisan tatilini teyzemiz, kuzenler ve çocuklarımızla birlikte  İznik Gölü kıyısında geçirdik.  Şansımıza  havanın da güneşli olması kısa tatilimizi daha da güzelleştirdi. İznik’e biz ilk kez gittik ,  eşimin kuzenleri hep güzelliğinden bahsediyorlardı ama  gitmeyince görmeyince havada kalıyordu. Çocuklar; yeşilin, doğanın, oyunun tadını çıkardılar. Kalabalık da olunca tam çocuk bayramı oldu. Tabi onların açık havada olması, bol bol enerji atmaları bizim için de ayrı bayramdı. İznik merkezde otlayan  minicik bir keçi gördük.   Önce İrem koştu sevmek için, ben İrem’in fotoğrafını çekeyim derken arkamdan ağlayan Kerem de geldi.  Hayvanları çok seven kuzenimizin eşi Kerem’ i keçiyle tanıştırdı (hayvanları uzaktan seven bir anne olarak benim asla yapamayacağım bir şey). Keçinin keçiliğinden, bizimkinin keçinin ne olduğundan haberi olmadığından süper anlaştılar, Kerem nerdeyse herşeyi ağzına aldığı gibi, keçinin ön ayaklarını da ağzına alıyordu 🙂 Sonra İrem hn, orada tanıştığı arkadaşının annesinden gelincik tomurcuklarından gelin – damat yapmayı öğrenmiş. Aşağıdaki sevimli çiçek bebeklerden yaptı durdu.

İznik’e gitmişken  İznik müzesini de gezdik, o kadar çok fotoğraf çekmişim ki başka yazıya kaldı ama.

İznik bize çok iyi geldi, Bursa’lılar çok şanslısınız, bir kez daha hayran kaldım şehrinize.

12 thoughts on “İznik Gölündeki kısa tatilimiz

 1. Ahh o illk iskeleli foto anılarımı tazeledi. 99 depremine kadar her yaz giderdik Darka’ya. O iskelede ne çok oturduk. Oradaki yazlık hala duruyor ama giden yok. Oğlum henüz 1.5 yaşındaydı ilk gittiğimizde ve çok güzel günlerimiz geçti orada. Göldeki yılanlar yüzünden göle girmeye korkardım beni herkes çıpı çıpı yüzerdi:))

 2. Birşey yapmaz diyorlar ama ben görüntüsünden korkuyorum zaten. İlk göle girdiğimde kimse söylememişti. Çıkmak için iskeleye yaklaştığımda ayaklardaki tahtalara sarılmış onlarca çeşit çeşit yılanı görünce delirecektim neredeyse. Ne çok bağırmıştım:))

 3. çok sevindim anıları çağrıştırdığıma. havalar ısınınca yine gidip göle girelim diye niyetleniyordum ki yılanları duydum ben de Sesi, yılanlarla yüzemem sanırım ben de 🙁

 4. Çok güzel bir tatil olmuş.Bende İznik’i görmedim.İnşallah birgün görürüm.
  Keçinin tanışma anına ve gelin çiçeklere bayıldım :)))

  hergününüz böyle geçsin canım
  sevgiler

 5. Muhteşem manzara gerçekten.Doğa ve suyun bir arada olduğu yerlerde muhteşem oluyor.yalnız yılanların o suda olmasının mantığı ne acaba.Merak ettim.şimdi google da araştıracağım bende. en çok da çocuklarımız için böyle yerler bulunmaz nimet.her an böyle yerlere götürmeliyiz çocuklarımızı.sevgiyle ve sağlıkla kalın.

 6. Bende çok uzun zaman önce gittim,ama unuttum pek çok yeri…tam çocuk bayramı olmuş şahane fotoğraflar… keçi ile tanışma şahane 🙂

 7. çok güzel bir şehirde oturuyoruz
  sizinde eğlenmenize ve güzel vakitler geçirmenize sevindik
  bir dahaki sefere Mudanya’ya da bekleriz.

 8. Keçili fotoğraflar ne şeker:) Hiç gitmedim İznik’ e. Çok güzele benziyor.

 9. bir bursalı olarak yakın zamanda ben de kızımı iznik’e götüreyim. hiç götürmedim… tatilinizin güzel geçmesine çok sevindim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir