İstanbul Akvaryum Gezimiz

Cumartesi önce Akvaryum sonra da Snowpark a gittiğimizi burda söylemiş, Snowpark kısmını anlatmıştım. Yakın yerlerde olsalar da kalabalık çocuk grubu ile  bir güne sıkıştırılmış iki gezi projesinin zorlu olduğunu belirtmeliyim.

İstanbul Akvaryum ilk açıldığı günden bu yana  görmek istediğim bir mekandı. Beğenerek gezdik birlikte, fakat maalesef su canlılarını  pek tanımadığımdan çok detaylı anlatamayacağım. Akvaryumda bilgi edinmek isteyenler  için bir çok alternatif bulunmakta. İrem’le bir o yana bir bu yana giderken bilgi adına bir çok şeyi kaçırdım. Bunun yanısıra bazılarını birazdan göreceğiniz bir dolu  bol bol  fotoğraf çektim. Fotoğraf çekerken balıkların etkilenmemesi için flaş kullanmak yasak. Ama burası Türkiye ve bize yasaklara uymak zul gelir, flaş kullanılmaması için görevliler bol bol ikaz etmek zorunda kaldılar.

Akvaryum da yurdumuzu çeviren denizlerle başlayıp dünyadaki tüm denizlele ilgili özel bölümlerle devam ediyor ve yağmur ormanları ile sonlanıyor.  Birbirinden çeşitlibalıklar ve su canlıları bulunmakta. Ayrıca bunların yanında denizcilik tarihinin önemli insanlarının( Barboros Hayrettin Paşa, Poseidon, vb..)  ve önemli tarihsel olaylarla ilgili bölümlerde bulunmakta. (Süveyş kanalının açılışı maket üzerinde anlatılıyor mesela)

Uzun uzun gezilebilecek 1-2 saate sıkıştırılmayacak kadar güzel bir yer İstanbul Akvaryum. Gezideki tüm çocuklarında ilgisini çektiğini belirtmeliyim.

Şimdi sizi fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum.

 

 

 

 

2 thoughts on “İstanbul Akvaryum Gezimiz

  1. bizde gitmek istiyoruz kısmetse yaz tatiline inşallah…Oğluşum çok meraklı balıklara eve bile büyük bir akvaryum aldırdı içinde otçul köpekbalıklarımız bile var…Ama temizliği bitmiyor:) ben bıktım ama onlar bıkmıyor baba oğul….

  2. Asosh, bıkmakta haklısın aslında, ben evde balıkla uğraşamamıştım. Akvaryumu güzel güzel gezersiniz inş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir