İlk Ansiklopedim Larousse

Geçtiğimiz yıl  İrem’in okumaya başladığı dönemde  gözüme çarpmış , fiyatından dolayı  tereddüt etmiş sonra sonra üzerine de sevgili  Pratik Anne’nin yazısını okuyunca yaz tatilinde okuması için İrem’e almıştım.    İlk ansiklopedim Larousse beni ondan daha fazla heyecanlandırmış olmalı sanırım ki yaz döneminde bizimkinin pek ilgilini çekmedi.  Kitap kurdu olmak için  evdeki kitapları tek tek okuyunca sıra geldi ansiklopedimize, üstelik  kalın kitap olması da extra hoşuna gitti. Kalın  kitap ne demekse , takıldı işte bizim  kız bir kere.   Kitabı okumaya başlamakta geç kalsa da elinden bırakamadığı bir kitap oldu bu aralar. İlk Ansiklopedim; vücut, şehir, ulaşım,doğa, hava, hayvanlar, bitkiler, dünya, evrenle ilgili bölümlerden oluşuyor. Çocukların merak ettikleri sorulara kısa ve net biçimde  verilen cevapları içeriyor. Ayrıca aşağıdaki fotoğraflarda görüleceği gibi bol bol güzel görsellerle  renklendirilmiş.   Kısaca açıklamalar ve görseller çocukların  (ve  hatta bizlerin 🙂 ) ilgisini çekmek için yeterince güzel. ,

İlk Ansiklopedim Larousse’un  her bölümünün arasına başka bir öykü kitabı ekleyerek okuyor,  şu anda   “Hayvanlar” bölümününde, en sevdiği konu bildiğiniz gibi hayvanlar.

Ayrıca bu haftaperformans ödevi olarak aldığımız vücüt maketi konusunda da bize çok destek olacak kaynak bir kitap.Pratik Anne nin yazısında belirttiği gibi tek olumsuz yanı fiyatı kitabın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir