İkinin Biri

Çocukların yaşı  ve yaşadığımız şehirde  yakınlarımızın olmaması sebebi ile bana en en büyük hediye  serbest ZAMAN oluyor.   Hafta içi yeterince Nuran Teyzeleri ile kalınca haftasonu ve akşamları  da  onlardan ayrı bir program yapmak gelmiyor içimden aslında, yani istesem de vicdanen olmuyor desek daha doğru olacak.

Bu hafta farklıydı ama, çok güzel bir tiyatro  programım vardı.  Kocaeli Şehir Tiyatrolarında izlediğim oyunun adı İkinin Biri idi. Tüm oyuncuların performansı çok iyiydi. Oyunun akışı hep yüksekti, çok güldük.  Oyun sonrası gülen yüzlerle ayrıldık salondan. İzmit’ ve civarındaki arkadaşlar  hala bu oyunu izlemeyenlerdenseniz  tavsiye ederim.

Oyun sonrası eve geldiğimde misafirlerini kapıdan yolcu eden ve kendisi de aynı şekilde küçük çocuklu olan  komşumla  karşılaşınca,   eşimin  bu jestini  hemen içerdeki eşini çağırarak örnek gösterdi:)

Merak edenler için oyun hakkında kısa bilgiler şöyle ;

Yazan: Ray Cooney
Çeviren: Orhan Azizoğlu
Yöneten: Haldun Dormen

Oynayanlar :
Aydın Sigalı, Zuhal Gencer Erkaya, Destan Batmaz, İbrahim Şahin,  Serhat Güzel, Eylem Tanrıver, Engin Benli, Deniz Alan, Seçil Mutlu, Utku Oğuz

Oynandığı yıllarda kahkaha rekoru kıran Ray Cooney?in fars tarzında oyunu hükümette görevli bir bakan yardımcısının eşiyle birlikte geldiği otelde çapkınlık yapmaya kalkışmasıyla meydana gelen gülünç olayları konu alıyor.

Kaynak Ve Devamı BURADA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Artık Kocaelili çok arkadaşımız var… Ama hep bebekliler hatta ikizlerimiz geliyor yakında…
    Çoktandır tiyatro oyunu izlemediğimin farkına vardım…

    Sevgimle

  2. Çok teşekkürler, ne zamandır tiyatroya gitmemiştik,not alındı efendim, tavsiye içinde teşekkürler. Sevgiler.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com