IGGLEPIGGLE

TRT Çocuk kanalında  Gece Bahçesi programında yayınlanan igglepiggle ı takip ettiğimiz becerikli arkadaşlarımızın bloglarından  biliyor olsam da ilk defa küçük yeğenim Batu sayesinde dikkatle izleme fırsatı buldum. İgglePiggle in bir çok hareketini Batu’ya; Batu’nun da bir çok hareketini iggle piggle a benzettim.  Batu’cuğumun bu sempatik hareketlerine bayılıp ona acilen bir  IGGLEPIGGLE dikmeye karar verdim. Evde bulunan mavi ve kırmızı polar kumaşları kullanarak 55-60 cm boylarında bir oyuncak diktim.

Aceleyle bir kaç yanlışlık yaptığım için çok içime sinmese de Batu bayıldı oyuncağına, elinden düşürmez oldu. Iggle piggle ı verdiğim akşamın ertesi sabahı erkenden ailecek yola çıkıyorduk, arabaya binmiş Batu ve annesini beklerken bizimki elinde iggle piggle ıyla çıkıp geldi. Bu arada Batu henüz iggle piggle diyemiyor, onun adı PİYA PİYA. Piya piya’yı ya yol boyunca uyuttu, yemek yemek için mola verdiğimiz yerlerde bizimle birlikte yemek yedirdi, hatta baş köşeye sandalyeye oturdu PiyaPiya.”Bak piyapiya bu top”, ” bak piyapiya bu abi” diye onunla konuştu.

Hala nereye gitse yanında piyapiyası var Batu’nun.

15 thoughts on “IGGLEPIGGLE

 1. Ne çok sevinmiş ama gerçekten çok şirin olmuş,ellerine sağlık,piya piya çok komikmiş!çocukların söyleyebildiği kadarı ile söyledikleri ve uydurdukları isimler çok komik,şirin oluyor!

  çok komik gerçekten, piyapiyayı sık sık duyardım ondan ama iggle piggle demek istediğini bilmiyordum, daha ne kelimeler var bizimkinde bir bilseniz yersiniz vallahi:)

 2. Elinize sağlık ne kadar güzel olmuş, dikme oyuncaklara bayılıyorum.Musti de ismini söyleyemiyor, pigu pigu diyor ona, bizim örgü iggle piggle’de onun yakın zamana kadar en favori oyuncağı idi, Batu’nun ne çok sevindiğini tahmin edebiliyorum.Güle güle oynasın, sevgilerimle.

  Betül, çok teşekkürler, demek büün minikler seviyor bu iggle piggle ı

 3. çok sevmiş demekki ama sevilmeyecek gibi de değil

  çok sevindim beğendiğine, teşekkürler

 4. çok güzel olmuş
  ellerine sağlık
  çocuklar da bayılmıştır

  hepsi bayıldı, ailenin ferdi oldu resmen piya piya sorma mavianneciğim

 5. aaa inanmıyorum “Piya piya” Egemen de böyle söylüyodu iggle piggle’a. Batu da aynı şekilde söylüyor demek. çok şaşırdım. bazı çacuklar aynı şekilde uyduruyorlar kelimeleri demek.

  çok ilginç esadüf değil mi ben de şaşırdım…öpüyorum Egemen’i çok

 6. Ellerinize sağlık çok şeker olmuş gerçekten 🙂

  çok teşekkürler

 7. Çok güzel olmuş.Bende çok beğendim.Benim kızımda çok seviyor piya piyayı.Bende yapabilirmiyim acaba ne dersin?

  Yaparsın tabi, eminim çok daha güzelini yaparsın

 8. Süper ya ne güzel insan nelere şahit oluyor büyürken çocukları değil mi? Batu’da tam prof edası var zaten. Akıllı bıdığım. Güle güle oynasın canım.

 9. ama battaniyesi nerede bu şeker igglenin?
  Mutlaka o battaniyeyi de yapın şekerlerim….

  Battaniyesini bizim çocuklar da söylediler, yapayım vallahi iyi fikir

 10. Ben bile izliyorum bazen 🙂 çok sevimli olmuş…Ellerine sağlık..

  Çok sevimli bir animasyon gerçekten, beğendiğine sevindim, teşekkürler

 11. Ben de bizim ufaklık istiyor diye yapmıştım 🙂 İlk heves elinde tutar sonra da atar diye pek özenmemiştim ama günlerce elinden düşürmedi ben de sokakta soranlara ben yaptım demeye utandım vallahi 😀
  Ama ben bu Piya Piya’ya bayıldım 🙂 Süper olmuş 🙂

  benim hikaye de biraz öyle oldu Bilun’cuğum, çocukların değer vermesi çok hoşa gidiyor ama değil mi:)

 12. gerçekten çok güzel bi oyuncak olmuş bende yapmayı düşünüyorum igle piggle:)

  Teşekkürler

 13. mrb öncelikle gerçekten harika oyuncaklar yapıyor ve bunları geliştiriyorsunuz inanın hayranlıkla bakıyor ve inceliyorum…burdaki oyuncakların çoğunu yeğenıme de yapmaya çalışıcam ve birkaçyıl sonra da anasınıfımdaki öğrencilerimle gerçekleştırıcem inş.

  çok teşekkürler, biz de çok memnun olduk bu güzel yorumunuza

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir