Her Veli Toplantısı Aynı Olmayabilir

Veli toplantılarımız vardı bu hafta; hafta içi Kerem’in ilk veli toplantısı, cumartesi de İrem’in. Kerem’in hafta içi toplantısı içi akşam üstü işten çıkıp koştur koştur bir biçimde toplantının toplu olan kısmı bitmeden yetiştim. İlk kez bir arada bulunan velilere öğretmenimiz tarafından tanıştırıldım. Benim sınıfa girip yerleşmemin ardından konu değişti ve bir önceki gün Kerem’in kızgın yüzle eve gelmesine geldi. Uyarıya rağmen arkadaşlarına fiziksel temasta bulunmuş ( artık itme, mıncıklama … neyse o fiziksel temas ?) Aman! Aman! ilk kez bir veli toplantısında negatif bir duyum aldım. Çocuk bunlar, minikler biri eline ne alsa diğeri de istiyor, alamayınca bazısı ağlıyor, bazısı savunmaya geçiyor… Sınıfta tek Kerem değil tabi kendini savunan ama örneğin benim oğlumdan verilmesi iyi hissettirmedi tabi.

Koştura koştura gelmeme gerek var mıydı diye düşündüm açıkcası. Diğer yandan da öğretmenler negatifleri de belirtmeli ki veli toplantısı hakkını versin diye konuştuk Fulya’cımla. Bu itişme konusunda bol bol konuşacağız Kerem’ le, öğretmeni ile öyle anlaştık. Evde de benzer şekilde ablasına müdahaleleri olduğundan evdeki kavgaları da engelleyebiliriz inşallah. Ev biraz daha zor tabi kendi serbest alanı, birde kendi kardeşlerimle kavgalarımı düşününce….. Bunun dışında oğluşum gayet iyi dinliyor ve katılıyormuş. Evde de keyifle anlatıyor yaptıklarını zaten, öğrendikleri şarkıdan beden eğitiminde öğrendiği hareketlere kadar herşeyi gösteriyor. Maşallah kreşi sevdi:)

Cumartesi İrem in veli toplantısı hafta içi gerginliğinden sonra pek bir rahattı:) 3. sınıfta birbirine kaynaşan sadece çocuklar değil, veliler olarak da paylaşımlarımız arttı. Toplantılar da bir araya gelmek için bir vesile biz velilere.

Daha önceleri sahip olduğum “veli toplantılarında hep iyi şeyler konuşuluyor” düşüncem bu hafta değişti anlayacağınız.

Görsel Google dan, hiç yaşamayacağımız yüz ifadeleri olsun 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com