Hello Kitty

Minicik bir kedi yapayım niyetiyle başladım hello kitty ye; ama  yemek yaparken de olduğu gibi elim hiç aza gitmez ya, hatta “orduyu doyurur yaptığın yemek” der annem,  aynı hesap genelde devasa olur yaptığım oyuncaklar sonra içini doldurmak için uğraş dur elyaf yetişsin diye. Yine de yapabildiğim en minik oyuncaklardan biri oldu diyebilirim aslında, amacına da uygun oldu hani, bir anahtarlık olsun çantama elimi attım mı hemen bulabileyim diye niyetlenmiştim.

Hello Kitty resmini kağıda çizip kumaşa kalıbını çıkardım. ön ve arka yüz arasına bir de yassı sünger koydum. Genellikle seccade yapımında kullandıldığı için öyle malzemeler satan bir dükkandan bulmuştuk yassı süngeri ve hatta bebekler için kumaş kitap yapmıştık ilk kullandığımızda. Tersine çevirdiğimde yumuşacık minicik bir hello kitty im oldu. Gözleri ve ağzı için keçe parçaları kullandım. Kurdelesini de şekil verdikten sonra şeffaf iple başına diktim.

Siz de benim gibi anahtardan fazla anahtarlık taşımayı sevenlerdenseniz hiç durmayın yapın derim, baktıkça sevesim geliyor.

3 thoughts on “Hello Kitty

  1. Kızlar sağlık durumları yüzünden uzun süredir yoktum yeni bakıyorum ne cici olmuş benlik tam 🙂 Ellerinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir