HEDİYE PİJAMALARIMIZ

Eğer çalışmıyorsanız ve başka mecruriyetleriniz de yoksa yazları Adana’da kalmak hiç mantıklı değildir. Adana’nın sıcağına alışkın olmama rağmen artık ne sıcak günlerde gitmeyi istiyorum ne de annemlerin yazı orda geçirmesini. “Burası da sıcak değil mi?” derseniz, karşılaştırılamaz bile derim. Gecesi gündüzü, gölgesi güneşi , içerisi dışarısı hep aynı sıcaklıkta bir yer hayal edebilir misiniz? Üzerine bu sıcaklığın +30 olduğunu ve yüksek rutubeti de eklemelisiniz.

Yayla evimiz ve klimalar kurtarıcı ama biz istiyoruz ki annemler yanımızda olsun. Ama bunu 3 kardeş birden istiyoruz. Kocaman olduk ama biz hala annemlerin kaç gün nerde kaldığını hesaplıyoruz valla. Sizde de öyle oluyor mu? Biraz fazla kalsalar; “ne zaman geleceksiniz” ler, sitemler başlıyor.

Burdan nasıl pijamalara bağlayacağım şimdi diye merak etmeyin, bağlıyorum hemen.

Annem gelirken torunları için pijamalar dikmiş.

%100 pamuk ve incecik kumaşlardan. Serin tutsun diye bizim minikleri.

Annem diktiği şeyleri süslemeyi sever, bize artık bir şey dikmiyor ama eskiden diktiği herşeyin kenarına bir süs kondururdu. Pijamaları süslemek için de biyeler yapmış. Düğmelerini özenle seçmiş. Kızımın pijamasına kurdela koymuş.

Ellerine sağlık Anneciğim. Senin göznurunu güle güle , severek giyecek torunların.

pijama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bide üç kardeşiz ve herbirimiz farklı şehirlerde oturuyorr.Annemleri aramızda paylaşamama gibi bir sorunumuz var.İşin kötüsü birbirimizide sık göremediğimiz için hep hasret sürüp gidiyor. Anneniz çok maharetliymiş. Sanırım soya çekim var 🙂 Ellerine sağlık Anneciğinizin.
  sevgiler


  Teşekkürler. Demek anne – babayı paylaşamayan yalnız biz değiliz

 2. Merhabalar, herkes aynı fikirde ama ben de yazmak istedim. Renkler, süslemeler ve özellikle ince işi harika bu pijamaların. Güle güle giysin çocuklarınız. Annenizin de ellerine sağlık, bayıldım.

 3. çok çok güzeller, annenizin ellerine sağlık, büyük bir özenle dikmiş, ince bir zevkle detaylar oluşturulmuş, çok şık ve cici, güle güle kullansın minişimiz.


  Çok çok teşekkürler, Betül

 4. özlemcim sahiden şanslısın. bahriye yengem gibi marifetli bir annen var.pijamalar gerçekten çok güzel olmuş.Ellerine sağlık yengemin.İremi ve seni öpüyoruz. Ali beye selamlar.


  Şayan Abla, bizi okumana çok seviniyorum. Çok şanslıyım gerçekten, biraz annemden dikiş öğrenmem lazım.

 5. Harika, süper, bayıldım. Daha ne diyeceğimi bilemiyorum. Detaylar inanılmaz. Benim annemde çok güzel dikiş dikerdi çocukken benimde böyle cicilerim vardı. Bu pijamaları görünce aklıma onlar geldi gözlerim doldu vallahi. Artık yaşlandı dikemiyor ne yazıkki. Süper anneannenin ellerine sağlık. Aklınada sağlık aynı zamanda, yapılacak en güzel hediyeyi bulmuş.


  Anneminde dikerken gözleri zorlanıyor artık, aslında biz şu dikiş işini iyice öğrensek fena olmayacak

 6. inanmıyorum ne kadar şık, sevimli ve özenliler. ne ince düşünceli anneannesi var çocuklarının.


  Teşekkürler, tatil bitti sanırım Esra.

 7. annenin ellerine sağlık çok güzel olmu,ş çocukluğum aklıma geldi birden, annemde hep bana dikerdi elbiseler daha neler neler :))


  Bizim zamanımızda hazır giyim bu durumda değildi, annelerimiz dikerdi çoğu kıyafetimizi

 8. Adana konusunda hem fikirim. Biz İstanbul’da dayanamazken o sıcakta yaşayanlara Allah sabır versin. Anneniz muhteşem bir yetenekmiş.Kime çketiğiniz belli 🙂 Hele o düğmeler aman allahım muhteşem sevimliler. Acaba size göre aynısından büyük bedende dikse mi annecik 🙂

  —-
  Bizde de var kızkardeşimle, bir kaç yıl önce dikmişti. Torunlardan bize sıra geçer mi bilmem.

 9. Bizim de anneannemiz bugün geldi yayladann:))pijamalar çok güzel, hazır gibi görünüyorlar güle güle giysin minikler…

  —-
  Sizin de gözünüz aydın.

 10. bayıldımçokşekerler
  gülegüle giyinsinler

 11. şimdi ben herkesten farklı gözle baktım olaya. Hani ucundan kıyısından modelistlik var ya işin ucunda. o biyelerin takılışı, renk uyumu, düğmeler hepsi hepsi mükemmel. İyi günlerde giyinin. Sevgiler size ve annenize

  —-
  Modelist gözlüğünle yaptığın bu yorum annemi sevindirecek, Lale Abla.

 12. pijamalar harika olmuş.bu aralar ankara’da öyle sıcak ki,ada ile kafamızı dışarı çıkaramıyoruz.dün akşam üstü 17:30 dan sonra parka gdelim dedik ama tere battık döndük.Ben de Adana’yı çok özledim.ordan döneli 2 ayı geçti.Benim annemler de şu an yayladalar,pozantı da.annem illa yanımıza gelin diyor ama daha gidemeyiz.oraya gidince adanaya uğramadan olmaz.adanaya uğrarsak sıcaklarda oralarda asfalta yapışırız ada ile birlikte.dedemiz yaylaya ada için koca kütüklerden salıncak bile yapıyormuş.inşallah eylül gibi gideriz bizde.özledik valla…


  Pozantıya gidince Adana’ya uğramadan olmaz, eylül kesinlikle daha iyi. Kütükten yapılmış salıncağı tahmin edebiliyorum, yaylayı da özledim. Gidince paylaşırsın salıncağı bizimle,muhteşem yayla fotoğrafları da bekliyoruz.

 13. O ne güzel pijamalar öyle bayıldım valla…Hazır pahallı pijamalardan hiç farkı yok.Hem de paha biçilemeyecek kadar değerli.Biz de anneannemize söyleyelim de Ege’ye de bir tane hatta birkaç tane diksin:)
  Gurbete gelince ben şanslıyım kızlar anneciğime yakın oturuyorum:)

  —-
  Çok şanslısın annene yakın oturduğun için Filiz’cim, kıskandık

 14. Nefisler, bayıldım. Hemen anneme göstericem o da diksin Alper’e 🙂

  Kıskandım valla, kumaş poplin gibi bir şeymi acaba ?

  Güle güle giysin, güzel rüyalar görsünler. Anneciğininde ellerine sağlık canım.


  Teşekkürler, Flame. Evet, poplin kumaş. Alper’e de diksin anneannesi, çok rahat.

 15. Ne kadar rahat ve şirin gözüküyorlar. Bayıldım 🙂


  Çok hem de çok rahatlar. Kızkardeşimle bana da dikmişti , kendimden biliyorum yani.

 16. Canımsınız yaa,biz de 4 kardeşiz ve onlardan ayrılamıyoruz bir türlü..Hepimiz koca koca adamlar olduk ama hala onlarla olmak istiyruz.Yazılarımda gurbetten çok bahsetmemin sebebi bu 🙁 yılda 2 kere gidebiliyorum ve çoook özlüyorum..

  neyse baya uzattım lafı…

  annen ne özenli insan maşallah,pijamadaki düğme bile ne güzel.torunları için çok şey yapar onlar…güle güle giysin minikler,kucak dolusu sevgiler…


  çok özlüyoruz bırakmak istemiyoruz onları. Torunları bizden daha kıymetliler gerçekten.

 17. Ay cok guzel olmus yaa bayildim valla..Marifetlerinin kaynagi belli oldu,Anneden kizina da gecmis marifetlilik genleri 😉

  —–
  Teşekkürler, Serpil. Keşke marifetlerinin tamamı geçseymiş, O’nun kadar iyi dikiş dikebilmeyi çok isterim.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com