Handan Ve Bir Psikiyatristin Gizli Defteri

Yeni bitti bu kitaplar; Handan ve Bir Psikiyatristin Gizli Defteri.  ; eşimin okuduğu ve sevdiği bir kitaptı, kendi çapında eşim de çok sever insanları çözmeyi, bundan dolayı ballandıra ballandıra anlattı kitabı. Ben de severek okudum.  İnsan zihni çok karmaşık bizi  ele geçirip neler yaptırabiliyor? Kitapta bundan bolca örnek var.  Önce ruh  ve beden sağlığı geliyor kesinlikle.   Hiç birimizin mükemmel olduğunu düşünmüyorum, önemli olan kötüye giden bir şeyler olduğunda  bunu görüp önlem alabilmek  bir uzmana danışmak herhalde.   Bir de    o kadar stresli ki hayatımız kendimizi rahatlatacak, kafamızı dağıtacak şeyleri bilmek önemli; yazmak , koşmak, yemek yapmak, örgü örmek,… sizinki neyse artık

Handan   son zamanlarda en hızlı bitirdiğim kitap oldu. Adana  uçak yolculuğunda  yarılamıştım. Seyahatlerde kitap okumaya bayılıyorum. Evde  de nefessiz okuyup bitirdim diyebilirim.   Uçakta servis yaparken bir hostes  kitabı okumuş, korktum anlatacak diye;) Sonra diğer hostes girdi araya,  “hmm Ayşe Kulin “Adı Aylin” i okumuştum” diye başladı.  Ayşe Kulin’in nerdeyse tüm kitaplarını  okudum ama ağzımı açıp  tek Ayşe Kulin kitabı, Adı Aylin’i okuyan hostesi susturamadım.  Size de öyle oluyor mu bazen , sizin  Z de olup, A dakine bunu anlatacak gücü hissetmediğiniz. Ve üstelik A dakinin konuşkanlığı/baskınlığı  karşısında şaşırdığınız:)

Handan a dönelim neyse.   Bu kadar çok konuyu, farklı dönemleri nasıl güzel harmanlamış Ayşe Kulin, okurken şaşırdım. Konusuna girmiyorum, sadece   kitaptan çok sevdiğim bir sözü paylaşacağım.

“… Nereye gidersen git, kendi hikayenle baş başa kalırsın sonunda…” Hayatımızın gerçeği bu kendi hikayemizi dimdik ayakta oluşturabilmek dileğiyle.

hanpsi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com