Gösteri, Gösteri, Gösteri…

İki haftadır programımız öyle yoğundu ki önümüzdeki hafta sonunu programsız istediğimiz şekilde yaşamayı hayal ediyorum. Üst üste gelen planlı etkinlikler güzel olduğu kadar yordu da bizi. Bir önceki hafta İrem ve Kerem’in buz pateni gösterisi ile başladık yoğunluğa, gösteri öncesi artan provalar. İkisi de sertifika aldılar. Kerem 1 aylık buz patenci olarak hayatındaki ilk gösterisine çıkmak istemedi. Üstüne üstlük bir de O’nun olduğu minik grubu için palyaço kıyafeti seçmeleri çok uygun olmuş 🙁 Palyaçodan korkuyor henüz, palyaço da olmak istemedi dolayısı ile. Palyaço olmayacaksın diye dil döktük artık. Zaten palyaçodan korkmayan 0-4 yaş çocuk var mı çok merak ediyoruz, bize sevimli gelen palyaçolar onları ürkütüyor aslında. İrem’cim dönem için de epey ilerletti kaymayı, çok keyifliydi kaymaktan, tören sonunda biraz daha kalıp kaymak istedi, eylüle kadar yok ne de olsa. İzmit’te yaşıyorsanız çok erken yaşta başlatın bence buz patenine. Buz patenini gösterisinde millilere hayran kaldım, onları izlemekten çok mutlu olduk. Bizim kursiyerlerin daha çook çalışmaları lazım.

Buz pateni gösterisinden çıkıp arabada üstümüzü değiştirerek piyano resitaline gittik. Bu yıl yaptığımız en güzel diğer etkinlik de İrem’in piyano kursu idi. Ayrıca piyano için İzmit Sanat Merkezi ( İSM) yi seçmekle de harika bir hareket yaptık. Haftada bir gün okul çıkışlarında hem piyano öğrendi hem arkadaşlar edindi hem de bizi beklediği saatlerde etüd oldu. Gelecek dönemde devam edeceğiz piyanoya.

Ben bu iki gösteriye giderken fotoğraf makinamı evde unutmuş bir anne olarak çok üzüldüm:(

Piyano mini solo konserin ertesi günü ise tüm İSM müzik öğrencileri ve eğitmenlerinin katıldığı konser vardı ve tek kelimeyle muhteşemdi. Yıl sonu çocuklarımızı izlediğimiz gösterilerden epey farklıydı, hiç alakası olmayan biri de bu konsere gelip müziğe doyabilirdi. Işık düzeni, ses düzeni, solo konserler, kocaman orkestra eşliğinde koro herşey birbirinden güzeldi. ISM Kurucuları Nurhan Deniz Dolgun ve Ragıp Savaş’a sonsuz teşekkür ediyoruz ailecek.

Bitmedi gösteriler daha 🙂 İrem in okulunda da bir sanat gecesi oldu. Dans, müzik enstrüman ile geçen yıl ki gibi güzel bir gece yaşattılar bize. Çocukların okul dışında sosyal alanlarda da desteklenmesine her okulun destek vermesi gerekiyor.

Vee cuma karneler alındı da İrem Hn.’ın sportif ve sanatsal gösterilerini tamamladık.

Tüm bu yoğunlukta bugün tamamlanan ISO 16949 denetlemesi için işyerinde de çok stresli ve yoğundu. Hafta sonu cmt. pazar çalıştım diyebilirim. Ayrıca yardımcımızın Gürcistan’a vize için gitmesi de bu haftaya denk geldi, yok yok 🙂

Hepsi güzel tatlı yoğunluklar bunlar tabi. Şimdi ise evde çocukların güzel bir tatil geçirmesine bakmak lazım 🙂

1 thought on “Gösteri, Gösteri, Gösteri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir