GÖRÜŞME – INTERVIEW

Bu konuda herkes bizim gibi mi bilmem ama aileye çocuk eklendikten sonra sinemaya gitmek çoğu zaman lüks ve hayal oluyor. Sinemaların önünden geçip gitmek istediğin filmlere bakakalıyorsun. Bazen de fırsat yaratıyorsun gidecek film bulamıyorsun. İşte bu gün bizim için 2. durum sözkonusuydu, eşimle sinemanın önünde bir süre hangisine gideceğimize karar vermeye çalıştık.

Steve Buscemi’nin yönettiği ve aynı zamanda Sienna Millerile birlikte oynadığı Görüşme – Interview filminde karar kıldık. Tesadüfen de olsa doğru seçim yapmışız, filmi çok beğendik.

Savaş ve politika muhabirliği yapan Pierre’in kendisine kızgın olan editörünün verdiği yeni iş pembe dizi yıldızı Katya ile röportaj yapmaktır. Ve bu işi çok küçümseyici bulduğundan dolayı, hazırlıksız bir şekilde gider röportaja ve Sienna Miller’i aşağılayarak başlar diyalog. Bu zıt insan arasında geçen diyaloglardan oluşuyor film; atışmalar, itiraflar yalanlar, psikolojik çözülmeler, yakınlaşmalar, oyunlar,…

Tüm filmin iki kişi arasındaki diyalogtan oluşması sıkıcı gibi bir izlenim yaratmasın , çünkü pür dikkat ve heyecanla seyrediyorsunuz filmi. Kim soran,  kim cevap veren  karışıyor sürekli.

Ve filmin sonunda bizim meşhur deyimimizle ava giden avlanır misali herşey beklenmedik bir şekilde sonlanıyor.

Filmin bana hissetirdiği şey şu oldu; hepimiz aslında bize biçilen veya kendi belirlediğimiz rollerimizi oynuyoruz, hayatta. Ve bizim dışımızdakiler ancak bizim istediğimiz kadarıyla tanıyorlar bizi.

5 thoughts on “GÖRÜŞME – INTERVIEW

 1. kızlar blogğunuzun sistemini değiştirmişsiniz galiba hayırlı olsun.Ama blogroll’dan beni eklememişsiniz bugun farkettim:)

 2. ahh, ahhh.sinemaya gitmek simdi bana ne uzak bir hayal gibi geliyor. bir zamanlar yemek yemek gibi hayatımızın bir parçasıyken. “sen yedikçe ben doydum” misali ne iyi etmişsiniz.

 3. ailelerimizin yanında da olmayınca eşimle beraber sinemaya gitmek bizim için de hayal…
  geçen yıl ders proğramımın öğlen bittiği bir günüm vardı sinema günü yapmıştım o günü ,her hafta tek başıma sinemaya gidiyordum…
  Ancak bu yıl öyle değil,bizde güzel filmleri dvd de izlemeye çalışıyoruz….
  film güzelmiş gelince izlemek isterim….

 4. Bu filmin CD’sini hafta sonu alıyordum son anda başka filmler seçtim. Öneriniz için teşekkürler bu akşam alıp izleyeceğim!
  Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.