Gökkuşağı Perileri

Bizim küçüklüğümüzde bu kadar çocuk kitabı yoktu.  Az kitap olunca seçim hakkımızda pek yoktu, kitap okuma ve kitap okumama arasında bir seçimdi bizimki. Yoksa o acılı Kemalettin Tuğcularla ne işim vardı benim. Aslında Kemalettin Tuğcu ya haksızlık etmeyim, en basitinden Kırmızı Başlıklı Kız, Hansel ve Gretel, Külkedisi , vs masalları da çok iç açıcı değiller. Ben çocuklarıma kırmızı başlıklı kızı okuyamadım hiç 🙁 Okumak zorunda kaldığım başka masallarda da değişiklikler yaparak okudum.

Çocuklarımız kendi  okumak istedikleri kitapları seçtikleri için çok şanslılar.  Bir ara  Saftirik Günlükleriydi takıntımız, şimdilerde ise Gökkuşağı serisindeyiz.  Gökkuşağı serisinin herbiri gökkuşağının farklı renklerindeki perilerin maceralarından oluşuyor.   Her Bölümde farklı renkteki peri, gökkuşağının rengini kaybetmemesi için  uğraş veriyor. İlk 10 kitabı bitirdi, okudukça devamını alıyorum.

Kısım kısım almanın  şöyle bir sıkıntısı oldu  serinin 3. kitabını uzun süre hiç bir kitapçıda bulamadık. 3. yü okumadan 4. üyü okumam diye de bizim ki inat etti. Bulduk da sonra maceraya devam etti. Eğlenceli bir seri, 9 yaş kızım tavsiye eder:)

gokkusagiserisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir