Gazetelerden Oyun Çadırı

 İrem’in haftasonu sürprizi bu gazete çadır oldu. Cuma  günü koli bandı siparişini unutmamamız için aradı  pek çok kez, çok güzel bir şey yapacağını söylüyordu.  Cumartesi kahvaltıdan sonra da    yardımcımızla birlikte odasına girip bizi de içeri almadı. Açıkcası  odanın kapısını açtığımda çok şaşırdım, çok beğendim çalışmayı.  Bizim çocuklar çok seviyorlar minderlerden falan çadır yaparak oynamayı, bu  güzel  çadırda onları bir süre eğlendirecektir. Bir süre diyorum,  çünkü gazetelerden yapıldığından çok da sağlam değil maalesef:(

Fikir, İrem’in yeni keşfettiği,  “Arka Bahçede Bilim” programından, bu aralar sürekli  netten   farklı bölümlerini  seyrediyor.  Yapılışı ise şöyle; eski gazetelerin her bir sayfası kıvırarak rulo haline getiriliyor. En altta zemine altıgen oluşturularak başlanıyor, sonra köşelerden oluşturulan üçgenlerle yükseltilmeye başlanıyor. Gazete rulolarını birbirine koli bantı sayesinde  bağlanıyor. Gazete ruloları,  üçgenler halinde birleşerek çap daralıyor ve en üstte birleşiyor.

Metod güzel, daha sağlam olması için uzun süre malzeme  biriktirmek göze alınırsa kağıt havlu rulolarından vs. de yapılabilir.

 

5 thoughts on “Gazetelerden Oyun Çadırı

  1. Eğlenceli gözüküyor, ama dediğiniz gibi daha sağlam olması açısından kağıt havlu rulolarından çalışılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir