GARFİELD KOMEDİ FESTİVALİ

Haftasonu  uzun zamandır görmek istediği Garfield Komedi Festivali’ne gittik kızımla.  Gazeteler ve afişler sayesinde animasyon filmlerin programlarını çocuklar da takip ediyorlar artık. “Ne zaman gelecek”, “hani gidecektik” soruları başlıyor ardından. Aslında “Garfield KomediFestivali” geçen yıl izlediğimiz ve vasat bulduğumuz “Garfield Geri Dönüyor“dan sonra ilk tercihim değildi. Sanki benim için gidiyoruz ya sonuçta patron  çocuklar, onlar neyi isterse gideceğiz , başka yolu yok.  Ben yine de güzel bulduğum diğer ihtimalleri de sundum ama yakımızdaki sinemalarda gösterimde olmayınca yapacak bir şey kalmadı.

Öncelikle Garfield’in bu yeni filmi  Garfield Geri Dönüyor’dan daha güzeldi. Konu çocuklar  için anlaşılabilecek şekilde yavaş ilerliyor, içinde vermek istediği mesajlar açısından da olumluydu.

Konusu kısaca şöyle; Garfield komedi dünyasının en önemli ödüllerinden olan Komedi Festivali birincilik ödülünü defalarca birlikte katıldığı Arlene ile almıştır. Yeni katılacakları yarışmada Arlene nin  farklı bir şey yaparak dans etmek istemesi üzerine anlaşamazlar. Arlene, yarışmaya ilk kez katılacak olan Ramone  ile yeni bir ekip oluştururken   yarışmanın da favorisi olurlar. Favoriliğini kaybettiğini düşünen Garfield in giderek bozulan moraliyle birlikte artık komik olmadığını düşünüp  sihirli komik suyu aramaya başlar. Komik suyu arama sürecince komikliğin ne olduğuna dair bilgiler vardır. Komikliğin doğallık, alçakgönüllülük ve karşındakileri  önemsemekle ilgisine dair dersler alır ve yarışmaya geri döner.

6 thoughts on “GARFİELD KOMEDİ FESTİVALİ

 1. İşte bunu duyduğuma çok sevindim, çünkü ilk Garfield filminden Zeytin de hoşlanmamıştı. Bayramda onu bu filme götürebilirim 🙂

  – Bayramda Zeytin’le güzel olacaktır.

 2. bizim çocuklar sadece animasyon olan garfield’ı sevmemişlerdi,
  diğer ikisi fim olanı çok seviyorlardı oysa ki
  sanırım daha küçükler için daha eğlenceli
  bayram tatilinde güzel filmler olacak mı acaba
  çocuklarla gitsek


  animasyon biraz küçüklere göre olmuş haklısın

 3. Garfield Geri Dönüyorda acayip sıkıldığımız için gitmeyi düşünmemiştim hiç. Alperde heveslenmedi zaten. Filme alışınca yavan geliyor çizgi filmi sanırım.


  Ay o filmde biz de acayip sıkılmıştık.

 4. Ayy,çok iyi yapmışsınız gitmekle,benim oğlanda garfielda bayılıyor,bizim buraya ne zaman gelir acaba ,bir takip edeyim de götüreyim oğluşu.


  İnşallah yakında gelir , Sevgili Serap

 5. bir keresinde çocukların zoruyla gittiğim bir filmde en çok ben gülmüştüm onlar da bana. Animasyon dünyası çok değişik bir ortam. En son rotatu idi galiba izlediğim. Sevgiler


  Biz çocukları yalnız bırakamadığımızdan gidiyoruz, halimizden de memnunuz, çok güzel animasyonlar var

 6. kızımla beraber gittiğimin ilk film bu ve bu yüzden bizim için çok önemli. fakat film ilk saniyesinde anladık kiii bunun dvd si varmış zaten bizde… :))) yine de çok keyifle seyrettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir