GARFİELD GERİ DÖNÜYOR

Garfield

Çocuklar sayesinde takip ettiğimiz animasyon filmlerin  en yenisi “Garfield Geri Dönüyor”.

Çocuklarla birlikte hep birlikte heyecan içinde giriyoruz salona da,  filmin sonunda onların sevip sevmediğini anlamak kolay olmuyor, tüm filmler için geçerli bu.  “Nasıl beğendin mi?” sorusuna yaşları itibarı ile detaylı cevap veremiyorlar,  cevap bile vermiyorlar bazen.    Aradan bir süre geçtikten sonra ( bazen bu süre haftalar olabiliyor) bir yerde fotoğrafı görüp hatırlıyorlar ve sorular sormaya , hakkında konuşmaya başlıyorlar.

Durum böyle olunca animasyon filmleri hakkında yazdıklarımız onlardan aldığımız ipuçlarıyla birleştirilmiş biz büyüklerin yorumları oluyor.

Filmin kısaca konusu şöyle;
Garfield animasyon dünyasında meşhur bir çizgi roman kahramanıdır, onun yerinde olabilmek isteyen bir sürü kedi  varken o hayatından bıkmış, bazı değişiklikler yapmak istemektedir. Sonra birden o büyülü animasyon dünyasından “gerçek dünya” ya geçme şansını yakalar ve bu fırsatı değerlendirir. Gerçek dünya umduğu gibi değildir ve karşılaştığı  zorluklar,  yaşadığı çizgi hayatın değerini anlamasını sağlar. Ve çizgi dünyasına geri dönme yoları aramaya başlar.

Genel olarak bizce vasat bir filmdi. İlk yarısı çok yavaş ve sıkıcıydı. Ama başta da belirttiğimiz gibi bu bizim düşüncemiz.

Belki ilk yarıdaki yavaşlık çocukların hoşuna gitmiş olabilir. Ayrıca çocuklardan gözlemlediğimiz kadarıyla; filmdeki renkli görüntüler, bol miktardaki eğlenceli sahneler ( düşme, kazalar, vs) onların hoşuna gitti ve keyifle filmi izlediler.

Garfield Real

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. selam,
    bizimkiler babaları ile bu haftasonu gittiler ama, beğenmemişler,
    daha küçükler için yapılmış bu seferki sanırım,
    sevmemişler 🙁

  2. Ege’yle şu an sinemaya gidemiyoruz tabi çünkü yaşı(2) itibari ile sıkılıyor ve oturup bir film süresince izliyemiyor.Ama eşim ve ben beğendiğimiz animasyan filmlerinin dvd lerini alıyoruz şimdiden.Benim oğluşumun en büyük kahramını şimdilerde arabaların baş kahramanı mac:)

  3. Arabalar gerçekten animasyon filmleri arasında çocukların ( ve bizim)favorisi. Şimşek Mac çok özel, onu kimselere vermiyorlar.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com