FUTBOL AŞKI

kayseri kış manzarasıBu aşk nasıl bir aşksa ne kar dinliyor ne yağmur ne çamur. Pazar sabahı aydınlık bir havada uyandık. Acaba hava nasıl yoksa bu baharın habericisi bir güneş mi diye perdeyi açtım ki dışarıda lapa lapa kar yağıyor. Hemen fotoğraf makinamı alıp fotoğraflar çektim.

Eşim bu havada maçlar da ertelenir diye söylenirken bir anda gözümüz oturma odamızın penceresinden görünen stadyuma takıldı. Stadyumda futbolcular ısınma hareketleri yaparken izleyiciler yerlerini almaya başlamışlardı bile . Hepsinin aynı bölgede oturmaları dikkatimi çekti heralde hava soğuk diye birbirlerine sokulmuşlar yazık diye düşündüm meğerse orası maçın en iyi seyredildiği yer olduğu için öyle oturmuşlar:).

kayseri eski stadyum

Aslında saha futboldan ziyade kartopu oynamaya müsaitti. Kardan görünmeyen çizgiler kömür tozu ile çizilerek belirginleştirildi. Maç boyunca da kar aynı şekilde yağmaya devam etti. Kayserispor ‘un G.Antep’i 3 gol atarak yendiği maç izleyiciye soğuğu hissettirmemiş olsa gerek:)

Futbol maçlarını takip eden ve seven birisi olarak ben böyle bir havada statta maç izlemeye gider miydim hayır gitmezdim Ya siz ?

8 thoughts on “FUTBOL AŞKI

 1. asla gitmezdim:)) sıcacık evimde bir fincan çayımı ya da kahvemi içmek buz gibi havada maç izlemekten daha keyif vericidir bence…ama işte futbol aşkı nasıl bişeyse:))

 2. ricalarımızı kırmayıp yapılışını koyduğunuz için çok teşekkür ederim.sizde yapılışını bulamayınca kendi çapımda bişeyler denemeye kalktım.bu çıktı ortaya ama en kısa zamanda orjinali yapacam 🙂
  tekrar teşekkürler..

 3. benim için önemli bir uğraşsa kara kışta da ne yapar eder katılmak isterim
  Ama futbol beni hiç ilgilendirmiyor,
  Bu soruya hayır cevabı veriyorum,
  Ancak, sevdiğim bir sanatçı geldi deseler hadi deseler koşarım :)))

 4. ÇOK İLGİNÇ AMA AKŞAM RÜYAMDA TRABZONDAKİ AVNİ AKER STADYUMUNDA MAÇ İZLİYORDUM Kİ HİÇ İZLEMEM.BU YAZIYI GÖRÜNCE AKLIMA GELDİ.
  BUZ PATENİ DIŞINDA SPORLA İLGİLENMİYORUM.MAÇI DA ANCAK RÜYAMDA İZLERİM ZATEN:))

 5. bizim evde bir tane var her havada her türlü maç seyredebilme yetisine sahip :):)
  O hava da TV’de bile maç seyretmezdim ben 🙂

 6. aynı stada bende baktım ve dedim ki bu insanlarda akıl yok. bizim evden de görünür stad.başka birşey için bu kadar erkek bir araya gelmezdi zaten o havada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir