FORMÜL-I ABDURRAHMAN KANSU

Radyo dinlemeyi seviyorum son 2,5 yıldır da frekansım genellikle Best Fm de. Bu kitabı da Best Fm Arzu Çağlan’ın programında duydum.  Programında anlattığı olumlu düşünce ve kuantum düşünce tekniğine ait hikayelerini severek dinlediğim Arzu Çağlan; uzunca bir süre kitaptan bahsedip kitabın dağıtımını yaptı. Programdan kitap sahibi olabilmek için; neden kitabı istediğini ve hayatındaki ne gibi bir değişiklik istediğini yanıtlamalıydı insanlar.  Ne kadar olumsuz düşünmeye alışmışız, ne kadar çok önyargılarımız var,  kendini seven kesimimiz ne kadar az hepsi açığa çıkıyordu telefon bağlantılarında. Kitabın yazarı ile yaptığı röportajdan sonra daha da etkilendim, yazar Abdurrahman Kansu bir tekstil firmasında Genel Müdür ve çalışanları ile bu yöntemleri bizzat uyguluyordu.

“Formül I- Hayatınızı Değiştirmenin Formülü” ; insanın hayatını değiştirip, istediği gibi şekillendirebileceğini anlatıyor.  Bu konuyla ilgili yazılmış kitapları beni motive ettiklerinden, hedefler koymaya zorladıklarından dolayı seviyorum. Bu kitapta da  konu hemen hemen aynı işlenmiş olsada uygulamaya yönelik açıklamaların olması çok güzel. Dahası Abdurrahman Kansu’nun  bizden birisi olması, örneklerin bizim kültürümüzden olması ise Formül-I i farklı kılıyor ve yabancı çeviri kitaplardan daha sıcak hale getiiyor. Ayrıca yazarın aktif çalışma hayatında üst düzey yönetici olması fabrikasındaki uygulamaları anlatması da benim için kitabı daha bir elle tutulur hale getirdi.

Formül-I kitabı yaklaşık birkaç saatte bitirilebilecek bir kitap ama ben dura dura uygulamaya çalışa çalışa okumayı tercih ettim. Hayal kurmanın o kadar kolay olmadığını anladım, nerde yitiriyoruz biz hayallerimizi? Küçüklüğümde gençliğimde ne çok hayal kurardım ve onların hepsinin gerçekleştiğini idrak ettim kitabı okurken. Mantık bizi hapsediyor  yaşla birlikte, zorlanıyoruz hayaller kurmakta, en azından ben kendi adıma böyle düşündüm. Tabi bahsettiğim hayaller, nasıl olacağını düşünmeden katıksız inandığımız hayaller.  Kitabı okuduğunuzda sizde benim gibi hissedecek misiniz hayaller konusunda acaba.

Çok sevdiğim bir kaç bölümden alıntı yapacağım.Daha fazlası  Formül I’ de, kendinizi motive etmek, olumlu düşünce gücü için okumanızı tavsiye ederim.

“Tüm düşünce ve duygularımız yaratıcıdır aslında; olumlu ve olumsuz tüm düşünce ve duygular sebep olur yaşadığımız hayata.”

“Çocuklarımıza verebileceğimiz genetik sadece düşüncelerimizdir.”

“Önce Sen sev kendini. Sen kendi içinde sevgiyi yaratamazsan kimse seni sevmez.”

“İnsanın gerçek gıdası, enerjisi sevgidir.”

Bir de neden Formül 1? Çünkü kitap seri halinde devam edecek, temmuzda 2.cisi çıkacak.

8 thoughts on “FORMÜL-I ABDURRAHMAN KANSU

 1. uygulamalı örnekleri içermesi acısından ilgi çekici olmalı genelde bu konularda çok şey yazılıp çiziliyor da insanlar üzerindeki etkisini görmek kolay olmuyor
  — Haklısın üstelik bazıları çok da sıkıcı bir dille yazılmış oluyor. Bu kitabın dili de akıcı.

 2. düşünce gücüne inananlardanım. Ne zaman olumsuz düşündüysem olumsuz olmuştur. Bu sebeple kötü düşünceleri üzerimden atıp hrşeyin olumlu sonuçlanacağını düşünürüm. Gerçektende çok faydasını gördüm.
  Kitabı da merak ettim, alıp okumam gerekiyor. Mutlu hafta sonları…

  Ben de çok inanıyorum Emine cim. Zaman zaman günlük hayatın zorluklarında olumsuz düşünmeye başladığımda hemen kitaplara sarılıp yeniden kendimi motive ediyorum.

 3. Bende bu tür kitaplarda yerli yazarlarımızı okumayı daha çok seviyorum.Gerçekten kendi kültürümüze ve yaşam tarzımıza daha uygun oluyor.Birde örneklerle,uygulamalarla anlatım ise uzun süre üzerimizdeki etkisi kalıcı oluyor ve hatta alışkanlığa bile dönüşüyor.Kalıp şeklinde anlatılan kitaplarda o an etkisinde kalıyorum ve daha sonra da unutup gidiyorum.Bu düşünceler kendim için şahsi düşüncelerim.Kitapsa mutlaka okumam gerekenler listesinde yerini aldı.Tavsiye için teşekkür ediyorum.sevgilerimle.

  Bu arada kusura bakmayınız lütfen.Bugünlerde inanılmaz yoğunluk içindeyim ve sizlere sık uğrayamıyorum.Fırsat buldukça uğramaya çalışacağım.

  — Ne kusuru Mehtap’cım.
  Bu kitapta etkisi uzun sürecek kitaplardan. Hedefim artık alışkanlık haline getirebilmek.

 4. ne güzel bir kitapmış bende bir bakayıp kitabcıma.merak ettim doğrusu.pozitif düşünce ile yazılan yazıları kitapları severek okurum .
  sevgiler

  — Okuyunca beğenirsin umarım. Sonrasonda paylaşırsan çok seviniriz

 5. Kitabın özü sevgiden geçiyorsa okumak gerek.Kızıma ilk öğrettiğim hayal kurmak oldu.Otobüste sıkıldımı? hadi hayal kuralım diyorum yada onun deyimiyle ” ben biraz rüya düşüneceğim”..Beyin dediğimiz organ o kadar karmaşıkki..istemek ve inanmak yapmanın tek koşulu ama en zoruda bu ikisi..
  Bazen bir kitaptan bir cümle o motoru harekete geçirebiliyor.Okuyacağım ilk fırsatta .
  teşekürler:)
  — Ne kadar güzel Zehra’cım. Bu yaz benim de öğreteceğim bir oyun olsun hayal kurmak

 6. Bu aralar kuantumlar,secretler aldı başını gidiyor,çünkü biz modern zaman insanları modern yaşamın getirdiği sıkıntılarla baş edemiyoruz galiba .Kuantumun yalnızca fizikte kullanıldığını bildiğimiz zamanlarda ne yapıyorduk(ben hala yapıyorum ama ) ,olumsuz durumlarda
  -herşeyde bir hayır vardır
  -oluruna bırak
  -iyi tarafından bakalım
  düşünceleriyle bir nevi polyannacılık yapıyorduk zaten….

  evet kesinlikle hep yaptığımız şeylerdi bu bahsettiklerin. Ama bence farkı hayallerimizin gücü olduğunu keşfetmemiz hatta daha da önemlisi olumsuz düşüncelerin hayallerden daha kuvvetli olabileceğini anlatmaları oldu bizlere. Olmayan isteklerimin aslında kendimin bir şekilde engellediğini gördüm ben düşününce.

 7. beni şimdiye kadar anlamışsınızdır zaten. Hayata bakış açım pozitiftir ve hep yararını gördüm. Tabi önlenemez olaylar var bu konumuz dışında. Olumlu düşündükçe olaylar olumlu seyrediyor bence.

  Kişisel gelişim kitaplarını pek okumam ama bunda uygulamalar var dedin ve de üstelik tavsiye ettin ya, listemin başına koydum bile. Sevgilerimle

  hep pozitifsiniz siz Lale ablacım,sizi okurken enerjiniz geçiyor bize. inşallah beğenirsiniz kitabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir