FİMODAN BARDAK ALTTLIKLARI

Bizi devamlı takip eden arkadaşlarımız iyi bilirler fimoyla uğraştığımız anlar, bizim için nasıl geçtiğini anlamadığımız, çocuklar kadar eğlendiğimiz, kendimizi kaptırıp çoğu zaman yapım aşamalarının fotoğrafını çekmeyi bile unuttuğumuz zamanlardır.

Bardak altlığı yapma projemiz en son fimo çalışmamız oldu. Çok hoş da bir tesadüfe vesile oldu bardak altlıklarımız. Bunları hazırladıktan bir-iki gün sonra çok sevdiğimiz dostlarımızdan olan sevgili Eda sitesinde bizden bahsedeceğini söyledi. Memnuniyetle karşıladık bu sözlerini , ertesi gün ne görelim Eda da kendi sitesinde bizden bahsettiği yazısında çok daha önceden yapmış olduğu fimo bardak altlıklarını yayınlamış. Tesadüfün böylesi diye bizim altlıkların fotoğrafını gönderdik. O da bizim için süslemiş.Çok da güzel olmuşlar.

Fimodan ortası açık dışı koyu yeşil silindirler hazırlamakla başladık. bunları elimizde incelterek 7 parçaya böldük ve ortaya birini kenarlarına da altı tanesini koyarak çiçek gibi biraraya getirdik. Elde iyice sıkıştırdıktan sonra etrafını açık yeşil fimo ile kaplayıp ince ince dilimler halinde kestik. Bu dilimleri biraraya getirip merdane ile üstünden bastırarak birbirine yapışmasını sağladık. Oluşan deseni kare şeklinde kestikten sonra fırında 130 derecede 30 dakika pişirdik. Doğuduktan sonra fimo verbiği ile vernikledik.

Pembe bardak altlığını da diğeri gibi yaptık. Kullandığımız renklerden biri transparan beyaz olduğu için ışık geçiren özelliğiyle çok şık oldu.

6 thoughts on “FİMODAN BARDAK ALTTLIKLARI

  1. bardak altları benim vaz geçilmez objelerimdir. Ama kendim yapmayı hiç denemedim. Sizi okudukça sanki bu konularda cesaretleniyorum. Sevgiler bıraktım size

  2. Valla bardak altliklari super olmus, ellerinize saglik:)

  3. Canlarım daha da kokoş yapardım ama siz sade resim kullanıyorsunuz diye bu şekilde bıraktım. İstediğiniz resim süsleme olursa yazmadan önce yollarsanız yaparım vakit buldukça sevgiler Özoşum ve Fulişim 🙂

  4. Ben şimdi ‘Fimo ne ki?’ diye sorarsam çok mu cahil görünürüm acaba?:)
    Valla ne bilmiyorum ama bardak altlıkları çok güzel olmuş. Bir de fotoğraflı anlatımı olsa tam olurmuş.;-)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir