Fethiye Tatilimiz

Bir haftalık tatilimizde Fethiye Ölüdeniz’deydik.   Çocuksuz günlerimizde bir kaç defa Fethiye Ölüdeniz’de tatil yapıp, Ölüdeniz’in  1. derece sit alanı olan Tabiat Parkı kısmını gezdiğimiz, denizinden faydalandığımız için sanşlıyız. Çünkü bu tatilimizde çocuklarla sıcakta hiç cesaret edemedik dolaşmaya ve  Kumburnu’na gitmeye.  Çocuklarla  otelde geçirilen bir tatil oldu, çevre yerler ziyaret edilmedi, azıcık büyüsün Kerem Bey, acısını çıkarırız elbette.

Otel dışına pek çıkamadığımız gibi sahilde şezlonga uzanıp kitap okuma keyfini de yaşayamadık çocuklara göz kulak olurken. Ee, geçen yıl 5,5, aylıkken gittiğimiz tatildeki gibi değil Kerem, pusetiyle sahile getir, uyut, oynat, refaket et   günleri bitti ( Ki ben o yazıda da en çok sırtımın yandığından şikayet etmişim :)) Suyu görünce uykusundan bile vazgeçerek koşturuyor sahilde. Biz de yeniden çocuk olduk; kova ve küreğimizle kumdan kaleler yapıp yıktık, çukur kazıp içine girdik, dalgalarla boğuştuk, serin sularda yüzdük.  Bizim tatil için tercih ettiğimiz ay  eylül ayı aslında ama bu yıl ramazan ve İrem’in ilkokula başlayacak olması sebebi ile Temmuz da gittik ve sıcaktan dolayı da çok tereddüt ettik. Ama  denizimiz sıcak değildi, hatta arada soğuk su karışıyordu, esinti vardı.  2 gün dalgalar epey fazlaydı, gece de klima olunca sıcak  tahmin ettiğimiz kadar problem olmadı. Kerem için enfeksiyon korkumuz olunca havuza pek yaklaştırmıyoruz O’nu,  denizin dalgalarından da biraz ürktü ve nedense simite de oturmak istemedi , biz de kucağımızda birlikte girdik denize. Anne , deyip kucak ve deniz gösteriyordu istediğinde. İrem’se tam balık kız misali  bayılıyor suya, bu yıl kollukları da attı.

Babadağ’dan süzülen yamaç paraşütlerini seyrediyorduk hayranlıkla, İrem’de heveslendi, büyümesine erteledik. Paraşüt setlerinde sallanarak keyif yaptı şimdilik.

Gündüzleri erkenden kalkıp, güneşli saatler haricinde kendimizi denize attığımızdan; çocuklar,  nerdeyse akşam yemeğinde uyuyacak kıvama geliyorlardı.

Otelimiz, özellkle çocuklu tatiller için methini çok duyduğumuz LykiaWorld idi.  Çocuklar için harika gerçekten herşey düşünülmüş,  kendini idare edebilecek bir çocuk için sayısız aktivite var. Bir de Çocuk Cenneti denilen kocaman bir aquapark vardı ki su kaydıraklarını sevenler için tek başına orası bile yeterdi. Otelin tamamı gibi çocuk cenneti de dağın eteğine kurulmuş, gökyüzüne bakınca çam ağaçları ,yerde çimler ve değişik havuzlardan oluşuyordu.  Bebekler için de  suni bebek kumsalı yapmışlar ama ne de olsa o da havuz diyerek benim içim çok da rahat etmedi girdirirken çok uzun kalmadı orada.  İrem tüm kaydırakları denedi defalarca, babasıyla. Ben?, ben korkuyorum ya  su kaydıraklarından.

Otelde bebek bakım servisi, 24 saat içinde strelizatörü de dahil olan çocuk mutfağı, değişik yaş grupları için yine bakıcılara emanet edeceğiniz çocuk kulubü  vardı. Bebekler hariç diğer çocuklar bakıcı gözetiminde  keyifli aktivitelere katılıyorlar. Biz  Kerem’i bırakmak istedik bir saat kadar ama sanırım şimdi tam yabancıları seçme dönemi,  önce oyuncaklara dalmış ama sonra çağrıldık ağlıyor diye,   içim acıdı tabi benim  de 🙁

Turist grupların ülkeler bazında çok dağılım göstermesi de bir avantajdı, bizce. Rus ağırlıklı oteller gibi değildi.

Bunca güzelliğe bir kötülüğü vardı ki hiç çekilecek gibi değildi ama , MERDİVENLER.  Kayalıklara inşaa edildiği için bol miktarda , sahilden lobiye 61 basamak, lobiden odaya 55 basamak merdiven çıkıyorduk, kucağımızda çantalar ve 12 kg. lık bebekle. Puseti aşağıda bırakıyorduk ama yine de  fayda etmiyor tabi.   Çocuk dostu bir otelde en azından belli bölgelerde asansör olmalıydı bizce. Üstelik bizim tesbitimize göre mimari projede asansör yerleri de düşünülmüş. Otel dolu olunca odamızı zemin kat oda ile de değiştiremedik ve indik indik çıktık 🙁

Yemekleri  çok kaliteli idi.  Mama sandalyelerinin  yeterince olması süperdi.

Her güzel tatil gibi tatil gibi KISA sürdü ve bitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Belcekız dan yer ayırttık ama pratikanne@gmail.com a atarsan sevinirim.

 2. Pratik Annem, turlardan aldığımız fiyatlar epey pahalı idi aslında. Sonra kendi firmalarından rezervasyon yaptık, sana mail göndereyim ucuz diyemem ama uçuk değildi

 3. Herkes Fethiye’de Lykia World ve Hillside beach i çok beğendiğini yazmış. Ama ben fiyat sorduğumda bana çok pahalı gelen fiyatlar söylüyorlar. Uçak bileti dahil 5 gün uçuk rakamlar çıkıyor. Sözüm ona ramazan fiyatları, gecelik kişi başı 430 ytl.
  Siz nereden ayarladınız?

 4. Yazlık olayı daha rahat aslında ama arada değişiklik güzel olur.

 5. Fethiye’ye bizde çocuklar yokken gitmiştik yıllar önce.tekrar o günleri yaşamış gibi oldum.Bizim gittiğimiz sene o yamaç paraşütlerinde iki turist ölmüştü.çok tehlikeli buluyorum bende.otelin çocuklara yönelik aktivitelerinin olması bizler içinde tercih sebebi olabilir.Biz uzun zamandır her sene annemlerin yazlığına gidiyorduk ama artık değişiklik yapmak istiyoruz hayırlısı bakalım.tatilinizin güzel geçmesine sevindim bu arada.sevgilerimle.

 6. evet, montaj o

 7. Onu anladım da yandaki fotodaki uçanı İrem sandım. Ona montaj dedim.

 8. Yok yok montaj değil Sesiber’cim, tanıtım standlarında tavana astıkları bir paraşüt seti o, çocukların salıncağı oldu ama.

 9. En son yıllar önce gittik Ölüdeniz’ e. Çok sıcaktı suyu ve çok güzeldi rengi onu hatırlıyorum, dalgaları da… Fotoğrafta İrem’i görünce hiii nasıl bindirdiler paraşüte dedim, montajmış :))

 10. Zehra, nasıl kaçırmışız senin güzel tatlı ve pastalarının tadına bakma fırsatını, gerçekten çok üzüldüm. Seneye buluşalım inşallah.

  Karmançormancı, ben şu an kendim bile inanmak da zorluk çekiyorum ama 98 de ilk Fethiye tatilimde ben yapmaya niyetlenmiştim, son anda paraya kıyamadım , ya da korktum bilmiyorum artık 🙂

 11. Fethiye Ölüdeniz… eşimle geçirdiğimiz güzel tatili anımsadım. Yamaç Paraşütüne özenmişti de eşim çok şükür paramız azdı yapamamıştı:) zaten ben tırsttığım için istemiyordum iyi oldu 🙂
  Ölüdenizde tam benlik sakindi, dalgasız çarşaf..

 12. Bu sene blog camiasından herkesi görürüm diye kalktım Fethiye’ye taşındım ama yine göremiyorum ?
  Sayılı gün olunca tatil köyünden ayrılamıyor insan biliyorum, ama bir daha ki sefere mutlaka görüşelim isterim.

 13. Cennet gibi gercekten. Gecen sene biz de Fethiye’deydik. Bu sene Ege turu dusunuyoruz. Bu sicaklarla nasil olacak bilmiyoruz ama tek bir yerde kalmamak amacimiz. Gitmis gibi tatillendik eline saglik Arkadasim….

 14. Çok özledim buraları Özlem’cim. Ne güzel anlatmışsın tatilini. Yaşamış kadar olduk 😉 Otelin merdiven kısmı yorucu olmuş olmalı sizin için. Her yer cennet gibi görünüyor. Ben de tatilden bugün döndüm ve tüm blog dostlarımı ziyaret ediyorum bugün. Görüşmek üzere…

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com