Fen Bilgisi Proje’miz

Bu sene 6. sınıf öğrencisi oğlum Oğuz Kaan, ortaokul öğrencisi olmaya daha bu hafta alışmaya başladı diyebilirim.. Beş senelik sınıf öğretmeninden ayrılması, her derse ayrı ayrı öğretmenlerin girmesi , ödevlerin hemen ertesi güne değil de sonraki gunlere verilmesi yanısıra derste işledikleri konuların biraz daha ağırlaşması alışma sürecini etkiledi. Geçtiğimiz hafta içinde çok yoğun şekilde ödevlerle uğraştı çocuklar, tabi ben de nasibimi aldım bu yoğunluktan. 

Fen Bİlgisi ve Teknoloji dersine hücre ve hücrenin yapısı konusuyla başladılar,  üreme konusuna geçiyorlar yavaş yavaş. Ödevinin konusu “insanın gelişimsel özellikleri” ydi. Doğum öncesinden başlayarak fotoğraflar bulup dönemlerle ilgili yazıları yazmayı planladık. Vakit kısıtlı olduğu için de fotoğrafları bulmaya ben gönüllü oldum. Ne yazık ki aradıklarımız bulmaya çalışırken öyle gereksiz +18 gorsellerle karışılaştım ki, internetin tam bir gereksiz bilgi çöplüğü olduğu kararına vardım.

Gelişimsel dönemler ile ilgili görselleri sadece üst tarafından bantla bir kartona yapıştırdıktan sonra, altlarına o dönemin özellikleri ile ilgili yazıları yazdı Oğuz Kaan. Hatta öğretmenine projesini yazısız yaptığı şakasını da yapmış 🙂

3 thoughts on “Fen Bilgisi Proje’miz

  1. Fen ve Teknoloji öğretmeni olarak projenizi oldukça başarılı buluyorum . Tebrikler…

  2. Mavianne’cim tesekkurler, hepsi başarılı olurlar umarım..

    ozii cim tesekkur ediyorum bir ogretmenden ovgu almak cok guzel..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir