Farkedilmeyen Önlük

Benim çocukların önlüğe tahammülleri yok, önlük takıldı mı mutlaka ya  çekiştirip işlevsiz hala getirip toparlarlar  ya da başarabiliyorlarsa çekip çıkartırlar, İrem de Kerem de önlük konusunda aynı davranışları sergilediler. Kıyafetlerindeki  lekeleri gördükçe de benim gözlerim belki bu kez   “Doğru Önlüğü” bulurum diyerek  hep değişik modellere  takıldı, takılıyor.    Havlusundan plastiğine, miniğinden kollusuna, iplisinden çıt çıtlısına epey bir model denedm bugüne kadar, pek başarılı olamasam da.

Geçenlerde eski dergilerin birisinde  bu yelekli önlük kalıbını  görünce bir kez daha şansımı denemeye karar vererek hemen  kestim,  biyesinin dikiminde sağolsun  eltim yardımcı oldu.

Aslında dergide faaliyet önlüğü olarak düşünülen  önlük için; kilo ile satılan havlulardan aldım ve de kenarları için kurdela şeklindeki biyelerden. Kumaşı kesip kenarlarını biye ile çevirdikten sonra  kenarları birleştirmek için cırt cırt diktik. Kalıbı bu yazıda.

Sonuca gelince;  farketmeden önlüğü takabilirsek, önlük gibi hissetmediğinden   rahatsız olmadan devam ediyor, sağından solundan çekiştirmiyor.

2 thoughts on “Farkedilmeyen Önlük

  1. Benimde oğlum önlük takmaktan nefret ediyor hem önlük takmak istemiyor hemde kıyafeti lekelenince hemen çıkartmamı istiyor, ellerinize sağlık önlüğü çok güzel yapmışsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir