Eylüle Merhaba

Kışın taşındığımız evimizin bahçesindeki çiçekleri bahar ve yaz aylarında açmaları ile tanıdık. Kışın sadece   kuru bird al olan kuru bitkilerin herbiri birer sürprizdi bizim için. Küçükken de bahçeli bir evde otururduk ve  nerdeyse  iş hayatına başlayana dek tüm yazları yayladaki evimizde geçirdik.   Bahçeden uzak büyümedim ama ben ilk kez doğadaki dönüşümü bu kadar net  gözlemledim. Belki bu da bir yaşlılık belirtilerindendir, bahçeyle haşır neşir olmak, bahçeyi sevmekJ

Önce güller açtı baharla, hep öyle kalacaklar derken soldular. Ortancalar  tüm şatafatıyla birbiri ardına açtı sonra. Bir süre sonra çiçekleri parlaklıklarını kaybetmeye başladı.   Uzun bir süre heyecanla oya çiçeklerinin açmasını bekledik,  bugünlerde onlar pempe pembe içimi ısıtıyorlar. Yılbaşı çiçekleri yeşillendi,  kızarmak için zamanını bekliyorlar. Güller budandıktan sonra bir  daha açtı. Bu arada  ilk kez domates ve biber yetiştirdik her günlerini özel bir heyecanla takip edip otlarını yolarak, sulayarak?

Doğa inanılmaz bir hızla değişiyor, güzelliklerin biri yerini diğerine bırakıyor.   Bizim bu yaz gördüklerimiz küçücük bir kısmı. Güllerin hep baharın ilk günlerindeki gibi kalacağını düşünmem hataymış.

 Hayatta böyle, ?An? ı yakalayabilmek en önemlisi?

Şu an ın kıymetini bilmemiz dileğiyle,

Merhaba Eylül

Mutlu bir sonbahar olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir