Evrenden Torpilim Var

“Pozitif düşünce gücü” önderliğinde yazılan kişisel gelişim kitaplarını seviyor ve   pozitif düşünmekle kazandığımız yüksek enerjinin  hayatımıza çok olumlu etkileri olduğuna inanıyorum. Laf aramızda, bardağın sürekli boş tarafını gören, negatifliklere takılan insanlarla birlikte olmaktan sıkılıyorum artık. Hedefler koymayı, hayaller kurmayı, yazmayı, imgelemeyi, şükretmeyi ve bol bol dua etmeyi, hayatın pozitifliklerine odaklanmayı seviyorum. İsteklerimin hepsine ulaşabiliyor muyum? Hayır, bazıları erteleniyor, şekil değiştiriyor. Bazen isteyip de aklımın bir köşesine attığım şeyler gerçekleşiyor bazen hergün kafa yorduğum isteklerim olmuyor. Bu kitabı okurken özellikle olmasını istediğim şeylere çok fazla yön çizdiğimi onlara  adresler belirlediğimi farkettim.  Yani  bir örnek verecek olursam “yeni/güzel/geniş bir ev istiyorum” yerine; önce “işe girerim”, sonra “şu” olur, sonra  da “şu ” ,en son “yeni evimize taşınırız” diye detay detay planlar yapıyor, hayallerim için adres tarif ediyorum. Oysa bu  böyle olmamalıymış, çünkü  belirlediğim bütün bu senaryolar benim kafamdakiler ama hiç düşünmediğim bir yolla da yeni ev hayalimi gerçekleştirmem mümkün olabilir.  Diğer bir deyişle hayaller konusunda bu kadar mantıklı olmaya  gerek yok.  Mesela Kerem’den önce de öyle hesaplar yapıyordum; Kocaeli’ne taşındığımız dönemde, 2. çocuk isteğim herşeyin üstünde olmasına rağmen önce işe gireyim bir an önce, sonra işi kavrama 1yıl kadar sürer ertesi çocuk  diyordum ne oldu  benim  çizdiğim yol olmadı, ama en güzel yol oldu 🙂 Yanlış anlaşılmasın, burda hayatınız hakkında planlar yapmamak değil.

“Evrenden Torpilim Var” ı ilk kez Ece’nin blogunda görüp not almıştım, araya giren başka kitaplardan sonra  kitabın 50. baskısına okuyabildim.  Kitabın Aykut Oğut’un kendi tecrübelerinden oluşması, samimi  /konuşur gibi olan yazı dili , çeviri kitap olmaması ve en önemlisi egzersizler bölümü beni çok etkiledi.  Tek bir gün/dönem pozitif oldum, hayal kurdum, istedim diye bir şey yok aslında. Bu anlamda kitabı okuduğum diğer kişisel gelişim kitaplarından farklı kılan günlük egzersizler bölümünü beğendim. Elle tutulabilir bir hale geliyor okunanlar, kendi uygulamalarımızı yapmak için yön gösteriyor.

Aykut Oğut’un Evrenden Torpili Var, bizlerin de elbette, ipuçları bu kitapta. Konuyla ilgilenenlere keyifli okumalar.

8 thoughts on “Evrenden Torpilim Var

 1. bende merak ettim, bende diliyorum ama kesinlikle bir yerde hata yapıyorum.

 2. Öncelikle torpilin bol olsun:)))Önünden defalarca geçip,es geçtiğim bir kitap;nedense???

 3. hah işte artık kesin okumalıyım… Zeya söylemişti bu kitabı ilk kez… Sonra da Ebrucuk o piramit uygulamasını yapmış ve tam zamanında olmuş hayalini kurduğu şey… Ben kişisel gelişim kitapları okumadığım için bu farklı demişlerdi…
  HEP EVRENDEN TORPİLİNİZ OLSUN KIZLAR:)

 4. Bir dönem çok okumuştum.Ama hepsi aynı şeyleri yazıyor diye vazgeçmiştim.Sonuçta anlatılan şeyleri hepimiz biliyoruz ama iş uygulamaya geldiğinde bir şeyler ters gidiyor.Bu kitabı okumak isterim.Madem ki egzersiler var alıp okumalı diyorum.Belki evren bize de torpil yapar.

 5. ne güzelmiş bu kitap bir tane alıp okumam lazım
  ben çok inanırım ve gerçekleşir de biliyor musun
  gerçekten yüreğinden geçen şeyler gerçekleşiyor
  kalbini temiz tut ve safiyane dile
  bence işin aslı bu
  sevgiler
  güzel bir gün geçirmeni diliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir