Evernote ile Kafam Rahat

Not almamız, saklamamız ve hatırlamamız gereken ne çok şey var değil mi?  Buna  bir de yapmak istediğimiz şeyler, ilham verici  saklanacak yazılar, gidilecek yerler, hayaller eklenince defterler yetmiyor. Ben kalem, defteri sever ve sürekli yanımda da bulundururum. Bu alışkanlığım  baki, yalnız  1 yılı aşkın süredir kullandığım Evernote için  ise defterden daha fonksiyonel “dijital hafızam” diyebilirim. Ailemizin sağlık kayıtları, çocukların sınav  ve okulla ilgili şifreleri,  ödemeler,  önemli/ihtiyaç duyulan kartvizitler,   Çocukla çocuk için planlar, tatil hayali kurduğumuz yerler,vs… herşeyi Evernote a ekliyorum. Özellikle  sağlık kayıtlarımızı, önemli hastalık ve kullandığımız ilaçları yazmaya başladığımdan beri çok rahat ettim.  Her bir kategori için oluşturduğum ayrı defter var.  Üstelik etiket özelliği de aktif, sonradan süzerek bulabiliyorum.

Akıllı telefon  ve tabletlerde de kullanabilinmesi  her yerden ulaşılabilirliği sağlıyor ve güzel. Direk klavye/telefonda yazığımda oluyor, deftere yazıp fotosunu eklediğim de. Bunlara taratıp eklediğim belgeleri, mesela sınav programını da ekleyebiliriz. Webten beğendiğiniz şeylerde kullanabileceğiniz clipping özelliği ve eminim benim  bilmediğim bir çok özelliği vardır.

 Özetle zorunlu ya da keyfi oraya burayı notlar almayı sevenlerdenseniz, hayatınızı kolaylaştırdığını , çok iyi bir düzenleyici (organizer) olduğunu söyleyebilirim. Moleskine defterlerinin Evernote la ortak defter projesi bir tesadüf değil:)

 Evernote2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com