Evdekilerle Faaliyetler

Çocuklar okula başladı başlayalı daha düzenli bir hayata geçtik bir çoğumuz. Çocukların erken saate kalkmaları, erken saatte yatmaları bile daha programlı olmamız için bir fırsat bizim için.Ödevlerini, yemek yedikleri ve dinlendikleri zamanlar da belirli olduğu için sevdikleri oyunlar için de zaman yaratabiliyorlar. Peki ya evde kalan okul öncesi minikler? Onların da günlerinin dolu dolu , eğlenceli geçmesi için başlarında büyükleriyle birlikte güzel faaliyetler yaptırılabilir. İşte bu tür faaliyetlerden ilk aklımıza gelenler :

Spiral şeklinde çizdiğiniz deseni boyadıktan sonra koparmadan keserek bir yılan elde edebilirsiniz. Başından herhangi bir yere asıldığında hafif bir esintiyle bile dönmesi miniklerin hoşuna gidecektir. Detayları burada bulabilirsiniz.

 

Birkaç dondurma çubuğu, biraz da el işi kağıdı, karakterleri yaratmak artık size kalmış. Hazırladığınız bu kuklaları konuşturarak eğlenceli oyunlar oynanabilir..Diğer kuklalar ve yapılışları burada

Tuzluk diye bilinen bu oyuncağı bilmeyenimiz yoktur. Bizler içlerine isimler yazar, açıp kapatarak fal bakardık. Yapılış detaylarını burada bulabilirsiniz.

Eşeğin kuyruğunu bulmak, biraz hareket ve dağınıklığı göze alıyorsanız çok eğlenceli , bol kahkahalı bir oyun. miniklerin çok seveceği ise garanti. Oyun detayları burada

1 thought on “Evdekilerle Faaliyetler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir