Evcil Çekirgemiz

Gçeçen akşam dış kapımızın önünden gelen çekirge sesi, son günlerde pet şişede böcek besleme hobimize bir yenisini ekleme fikri verdi. Pet şişeyi bilimum yerlerinden delerek hava delikleri açtık önce. Sonra kapının önünde hiç susmadan car car öten minik çekirgeyi içine alıverdik. Tam eve girecekken dışarıdaki sesin devam ettiğini fark ettik.  Sesin aslı sahibi olan çekirgeyi de arayıp hemen saksının dibinde  bularak aynı şişeye aldık.  Şimdi şişede biri dişi biri erkek iki çekirgemiz var.

Daha önce bu böceksel deneyi iki arıyla yapmıştık. Pet şişenin içine aldığımız arıları üzüm, balık parçası ve toz şekerle besledik günlerce. Çok ilginçtir arılardan biri bir damla bal bile yapmıştı.

Çekirgelere gelecek olursak bugün evimizdeki misafirliğinin üçüncü günü. İlk gece öyle çok öttü ki sürekli uykumu böldü çekirge.

Eski ben, börtü böcekten hiç hoşlanmazdım gördüğüm anda kaşıntı basardı. Şimdi evde besliyorum. Ey annelik, sen nelere kadirsin. Yine de buna da şükür, ya kertenkele, yılan ya da bukalemun meraklısı olsaydı oğlum?

Not: Görsel buradan alıntıdır.

1 thought on “Evcil Çekirgemiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.