Ev Şeklinde Yastık

Elimde neredeyse iki senedir sürünen bir çalışmaydı bu yastık ve nihayet dün bitirebildim bugün yayınlıyorum. Kışın yaptığımız ev anahtarlıklarında da bize fikir veren bu yastık olmuştu aslında ama onları çoktan beri kullandığımız halde bu çalışmam tamamlanmayı bekledi durdu.

Yastığın tamamını polardan yaptım. Açık pembe polardan iki adet üçgen parça keserek başladım. Bu parçalar evin çatısını oluşturacaktı. Her iki parçaya da bacayı oluşturacak bir dikdörtgen diktikten sonra , evin gövdesini oluşturacak olan koyu pembe kumaşları  alt taraflarına diktim.  Yastığın altı hariç tamamını tersten dikerek bitirdim. İçini elyafla doldurduktan sonra alt tarafı da elimde dikerek  kapattım. Buraya kadar çok rahat bir çalışma oldu.

Sıra geldi evin pencerelerine ve kapısına. Pencereler için krem rengi polar kumaştan kare parçalar kestim, kahverengi şeritler kesip bunları da pencerelerin çerçevesi olacak şekilde her tarafından dikerek birleştirdim, bu kısım beni en çok uğraştıran yer oldu aksilik bu ya makine de devamlı ip attığı için beni çok yordu. Pencereleri ve kapıyı bu çalışmamızda da kullandığımız hayalet ip kullanarak birleştirdim.

Biraz da süsleme yapayım diye düşündüm; evin alt köşesine ve çatının alt kısmına renkli polar parçalarından kestiğim çiçekleri ve yaprakları tutturarak yastık evi tamamladım. Evin yüksekliği 40 genişliği 30 cm oldu.

Hem çocuk odaları için şirin bir yastık, hem de kız çocukların evciliklerinde oynayabilecekleri bir oyuncak oldu.

7 thoughts on “Ev Şeklinde Yastık

  1. çok ama çok güzel olmuş… önce keçe sandım… polarda atmayan kumaş olduğundan rahat çalışılıyor değil mi???. Ama bu ev tüm gençkızların rüyası pembe boyalı ev olmuş:)))
    Ellerine sağlık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir