ETAMİN İSİMLER

etaminde isim işlemeYap-boz yapmaktan hoşlanıyorsanız ve 1500-2000 parçalık yapboz ları yapacak kadar sabırlıysanız etamin yapmayı da seveceğinizi düşünüyoruz. Etamini kumaş üzerinde ipliklerle yapılan yap-boza benzetiyoruz çünkü, gerçi bunda sadece yap kısmı var.

Bu el emeğini yapabilen bir makina da icat edilmedi henüz; yani dantel , örgü, nakış hepsini değişik makinalarla yapabiliyorsunuz ama etamin gerçek bir göz nuru. Ve kullanım alanı da çok geniş. İster annelerimizin dönemindeki gibi yatak örtüsü, masa örtüsü, yastık olarak ister tablo , kitap ayracı, defter olarak kullanın, tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Biz İrem Hn. ın adını işleyerek bir pano oluşturduk bu kez. Aslında doğumgününe yetiştirmeyi istemiştim, ne de olsa oyuncak her zaman alınıyor ; şu anda pek anlam ifade etmeyen , inşallah ilerde seveceği özel bir armağan olmasını istedim. Ama yaklaşık 1 ay gecikmeli olarak tamamlayabildim işlemeyi.

Harfleri tamamlamakla bitmedi tabi. Son halini bir daha ki yazıda görmeden önce siz bu isim işlemesini nasıl değerlendirirdiniz ?

Bizimle paylaşır mısınız?

etamin pano

11 thoughts on “ETAMİN İSİMLER

 1. Aaa , cocukken ne kadar cok etamin islenirdi…Hatta Yahyali’dayken her genc kizin ceyizini hazirladigi bir etamin vardi…Matematik seviyorsaniz da etamin islemek zevkli olabilir:)

 2. çok güzel olmuş etmain zevkle işlenen dert sıkıntı unutturan süper bir uğraş..nasıl değerlendireceğiniz konusunda merak içindeyim ama benim hiçbir fikrim yok tek aklıma gelen çerçeveletip duvara asmak sanırım.

 3. el emeği göz nuru ve hiç bir zaman kaybolmayacak,saklanacak….

 4. ne güzel
  annem bana etaminden seccade yaptırmıştı lisedeyken
  çeyiz !!!!
  elime senelerdir el işi almadım
  ellerine sağlık
  bu harika görünüyor

 5. El emegi goz nuru her zaman degerli :)) Bence cok guzel olmus, eminim guzel bir yerde kullanilacak :)) Kocaman sevgiler 🙂

 6. ben etaminin her türlüsünü çok severim.hatta evime yan yan 3 tane çiçek motifi işlemek istiyorum.
  bu isim işlemesi çok güzek ve özel bir hesiye olacak bence.

 7. etamin beni çok dinlendiriyor. çok güzel renkte ipler var onlarla uğraşmak tam bir terapi gibi

 8. çoktandır etamin yastık işlemek istiyorum. Artık yakın gözlüklerim de var ne duruyorum dimi. Ay ben sizin için keçe yastık modeli koyacaktım. İlk fırsatta koyacağım. Sevgiyle

 9. Bayıldım valla. Elişi ile uğraşanlara özel bir hayranlığım var; bu konudaki yeteneksizliğimden olsa gerek. Elinize sağlık.

 10. Bir ara çok heves etmiştim etamin yapmaya… Ama bu çocuktan ve işe başlamadan önceydi:)
  Vaktim olsa da şimdi yastık filan yapsam diyorum. Belki ileride… ama ellerinize sağlık… sevgilerr

 11. etamin işini çok severim, hiç kitap ayracı olarak düşünmemiştim, hrika olmuş:-) ellerinize sağlık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir