ESKİ DOSTLAR

Öyle kötü bir ağrı ki diş ağrısı, epey çektim geçtiğimiz günlerde, ne ağrı kesici ne de antibiyotik fayda etmeyince,  diş hekimim Ankara’da olduğu için soluğu orada aldım. Eşim işlerinin yoğunluğu nedeniyle benimle gelemedi, çocukların da bana ayak bağı olacağını düşündüğümüz için yalnız gitmem en uygunuydu, bir sabah erkenden atladım otobüse Ankara’ya gittim. Öğlen vakti Ankara’ya varıp dişim için ilk tedaviyi yaptırdıktan sonra ertesi sabah için tekrar randevu alıp ayrıldım.  Aynı günün akşamüstü, Kayseri’de tanıştığım ve ailecek çok yakın görüştüğümüz, daha sonra eşinin işi nedeniyle Ankara’ya taşınan canım arkadaşım Fikriye’nin misafiri oldum. Canım arkadaşımla ve benim oğullarımla yaşıt sayılan iki cimcime kızıyla sohbete doyamadım. Benim yaramazlardan o kadar farklı ki ilgileri, tutumları; mesela saçımın uzun olmasıyla çok ilgilendiler, annesiyle ben sohbet ederken her fırsatta yanımıza gelip oturdular, akşam boyunca beni evlerinde yatmam için ısrar ederek ikna etmeye uğraştılar. Ben eşyalarımı çoktan eşimin öğrencilikten kalma evine bırakmış olduğum için, pijamalarımın olmadığını bahane etmeye çalıştım. Bu kez misafir pijamalarının olduğunu söylediler. Ben de artık şişman olduğumu misafir pijamalarının içine sığmayacağımı söyledim. -Hayır! şişman değilsin, diye bir tepki beklerken, Fikriye’nin küçük kızı ağzını şişire şişire, – Olsun bizim şişmanlar için de pijamamız var demez mi? Aklıma her geldiğinde hala gülüyorum. Cimcime kızlarımla ve canım arkadaşımla birlikte fotoğraf çekmediğime sonradan çok pişman oldum. Ertesi gün ki planlarım için fotoğraf makinamı da yanıma aldım.

Ertesi sabah erkenden yine diş randevuma gittim, kısa bir pansumandan sonra bütün gün benimdi. Ankara metrosuna hiç binmemiştim. Daha doğrusu Rusya gezimden beri hiç metroya binmemiştim. Metroyla gezmek benim için çok keyifliydi. Kuaförüme gidip saçımı da boyattıktan sonra, çocukluk arkadaşım, birlikte yatılı okuduğum, aynı yatakhanede kaldığım çok yakın arkadaşım Zeynep’le buluştum. Zeynep’ciğimle, O, ortaokuldan sonra bizim okuldan ayrıldıktan sonra kopmuş, facebook sayesinde yeniden birbirimizi bulmuştuk. 21 yıl sonra eski dostluğumuzdan hiç bir şey kaybetmemiş olduğumuzu anladık, ne onun anlatacakları bitti ne benim, hiç susmadan birlikte üç saat geçirdik.

Akşamüstü Zeynep’ciğime doyamadan ayrıldıktan sonra üniversiteden çok yakın olan arkadaşım Menekşe’ciğimi aradım. Canım arkadaşım ve kendinden 1 yaş büyük ablası Çiğdem’ciğim ve ben  D.T.C.F de aynı bölümde okumuştuk, üniversite bittikten sonra bir kaç kez görüşmüş olsak da yaklaşık beş senedir bir araya gelememiştik. İstanbul’da yaşayan Çiğdem’in de tesadüfen Ankara da olması beni daha çok mutlu etti.  Menekşe’nin yakışıklı oğluşu, Çiğdem’in güzel kızı biz üç eski dostun birlikteğine renk kattılar. Yine konuştuklarımız bitmedi, konular yetişsin diye bir çok şeyi hızlı hızlı anlattık birbirimize, her zamanki gibi çok güldük, çok eğlendik. Yedik, içtik, eskileri yadettik ama yine birbirimize doyamadık. Gece geç saatte beni evime bıraktılar.

Ertesi gün diş tedavimi bitirip öğlen vakti otobüse bindim ve tilki misali kürkçü dükkanıma döndüm.

5 thoughts on “ESKİ DOSTLAR

 1. hem diş hem dostlar.. bir taş iki kuş 🙂
  geçmiş olsun..

  Çok teşekkürler canım:)

 2. Canım çok geçmiş olsun
  Bu vesileyle arkadaşlarını görmüşünne kadar güzel
  Dostluğunuz hiç bitmesin
  Sevgiler

  Yelda’cım çok teşekkürler canım…Amiinn

 3. ne güzel bir buluşma olmuş.çok sevindim senin adına.diş bahanesiyle…
  çok çok geçmiş olsun.çok güzel görünüyorsun.saçlarını güle güle kullan..

  Teşekkür ederim canım çok sağol

 4. canımmmm,
  ne güzle olmuş eski dostların biraraya gelmesi
  ankaraya gelip de seninle tanışamadığıma üzüldüm
  ama kısa bir süre için gelmişsin
  bir dahakine görüşelim sana cebimi yazarım ben mailine
  geçmiş olsun bu arada
  şişman falan değilsin ama fıstığın sözü de çok hoşmuş :))
  sevgiler

  maviannecim teşekkür ederim, çok isterim görüşmeyi, mailden alayım telefonunu bir dahaki gelişime bir program ayarlayalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.