Eski Dost’la Tesadüfün Bu Kadarı

Ey Facebook sen nelere kadirsin. Altı yıl kadar evvel hayatımıza öyle bir girdiki ne kadar görüşemediğimiz, izini kaybettiğimiz arkadaşımız varsa sayesinde bulduk, ben çoğuyla hala da görüşüyorum. Bunları çok konuştuk anlattık zaten. Ama geçtiğimiz hafta beni bir arkadaşımla buluşturdu ya, unutamayacağım bir anı oldu. O gün bir doktor kontrolü için günübirlik İstanbul’a gitmiştim. Muayene sırasında beklerken telefonumla vakit geçiriyordum. Facebook’da Ankara’da oturan bir okul arkadaşımın da “İstanbul’da gezme vakti” diye durum bildirdiğini okudum. İstanbul’da yaşayan diğer arkadaşlarımız mesajı okuyunca hemen Avrupa yakası’na, kendi yakınlarına çağırmışlar, arkadaşım da Kadıköy tarafında olduğunu belirtmiş. Benimle aynı tarafta olduğunu öğrenince hemen mesaj attım ve Bağdat Caddesi’nde buluşalım diye yazdım. 

Sonraki iki saat içinde benim tedavim bitmiş, tam olarak yirmi iki yıldır görüşmediğim; yatılı okulda aynı odada uyuduğum, aynı sınıfta ders gördüğüm, aynı bahçede oynadığım, birlikte kardeş gibi büyüdüğümüz canım arkadaşlarımdan biriyle bir cafede kahve içiyorduk.

Yirmi iki yıl sonra, aynı sıcaklık, aynı samimiyet, aynı kikirdemeler…Sadece artık konuşulacak konularımız değişmiş. Çocuklar, eşler, ilk kırışıklıklar, kilo problemleri…

Hiç unutamayacağım bir tesadüf yaşadım o gün..Tekrarını bekliyorum evrenden….bizz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir