EROVİZYON’DA 4. OLDUK

Hadise’den şarkısını ilk duyduğumuz andan itibaren bayıldık şarkıya. Düm Tek Tek hepimizin diline kısa sürede dolandı kaldı, bu seneye kadar yarışmadan evvel radyolarda en çok çalan Eurovision şarkımız da “DümTekTek” di belki de. Şarkısından daha çok konuşulansa kostümü oldu Hadise’nin. Bir çok modacı tarafından beğenilmedi olumsuz eleştiriler aldı Hadise kostümüyle ilgili.

Rusya’da düzenlenen Erovizyon şarkı yarışması dün gece yapıldı. Yarışma çok güzel bir gösteriyle başladı.Bu seneki yarışmaya katılan şarkıların hepsi güzel şarkılardı. Son yıllarda fazlaca gördüğümüz garip kostümler , saçma sapan şovlar da yoktu bu sene. Bu anlamda hem görsel, hem de işitsel olarak bir şölen yaşadık dün gece.

Bu yıl oylamada bir değişiklik yapılmış Jüri oylarının finalde % 50 etkili olacağı belirtilmişti ama puanlamaya her zamanki gibi “komşuluk” damgasını vurdu. Yine de biz komşumuz Bulgaristan’dan 10, Yunanistan ise sadece 3 puan alabildik. Norveç’in açık farkla kazandığı Eurovision 2009 şarkı yarışmasında İsviçre, Belçika, Fransa, İngiltere, Makedonya ve Azerbaycan’dan 12 tam puan almış olmamız sevindirdi.

Erovizyon un devamlı sunucusu Bülent Özveren, oylamanın sona erdiğini düşünüp yarışmayı 5. sırada bitirdiğimizi açıklıyordu ki, oylamada son ülke olan Norveç’in oy kullanmasıyla 4. sıraya yükseldik.

Hadise’yi harika performansı ve başarısından dolayı tebrik ediyoruz. Umarız bundan sonra ki yarışmalarda en güzel neticeleri almayı başarırız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. ben de çok beğendim hadisenin performansını,çalıştı çabaladı ve güzel bir derece aldı.şimdi harika bir tatili hakediyor..

  Evet çok çalıştı çok yoruldu başarıyı haketti

 2. Valla bence yazık oldu ama sanırım hep seksapelite bayanlar kazanıyor diye o babayface çocuk kazandı. Biz 1 olmalıydık kesinlikle daha güzeldi. Kızlar nerdesiniz ya tatildeyim ben hala ama arada bakıyorum kusura bakmayın.

  Canım hepimizin gönlünden geçen birincilikti, bundan sonraki senelrde o da olacak umarız…..biz de tatili fırsat bildik neler yaptık neler…anlatırız yakında:)

 3. Komşu Komşuya Eurovision !!! oldu biraz ..

  4. olmakta bence çok büyük başarıydı.Umarım daha iyi sonuçlar alırız…

  Son oylama sistemine göre başarı sayılır 4. lük ama komşudan komşuya oy vermek engellenmedikce biraz zor işimiz değil mi

 4. doğrusu haberi sizden duydum takip etmemiştim, yine de tebrik etmeli hadiseyi artık türkiye yi bilmeyen azdır dünyada

  Hadise çok iyiydi bizce de..oylama sistemi değiştiği halde 4. sırada olması başarısının kanıtı

 5. izleyemedim ama böyle bir sonucu tahmin ediyordum

  Biraz daha yükseklerdeydi bizim gözümüz ama bundan da şikayetçi değiliz biz de:)

 6. bende heycanla seyrettim….birinci olan şarkıda hiç hoşuma gitmedi açıkcası….

  yarışma gayet güzeldi…

  Hadisenin şarkısın dan güzel yoktu 1. olan şarkı da çocuk şarkısı gibi değil miydi?

 7. Ben izleyemedim, ama eminim çok güzeldi diğer ülkelerin şarkılarıda.
  4. olmakta sevindirici 🙂

  Yeni oylama sistemiyle fena bir sonuç sayılmaz gerçekten…bütün şarkılar güzeldi bu sene

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com