Kolay Defter Kaplama

Okulun açıldığı ilk hafta defter kaplama olayı bana kabus gibi gelirdi, evde iki öğrenci olunca ,kaplanacak defter ve kitap sayısı da oldukça fazla oluyor.  Bu konuda rekorumu seksen adetle geçen sene kırdığımı söyleyebilirim. Belimin ağrısı da bu rekorun bedeli oldu.  Bu sene ise çok pratik bir şekilde çözdüm bu işi. Kaplamak için şeffaf  rulolardan satın almak için kırtasiyeye gittiğimde, geçirmeli, şeffaf plastik ,ya da naylon mu demeliyim bilemedim, kaplar bulduk. Üstelik her ebatta kitap ve deftere uygun üç farklı boyu var. Biz, çocuklar defter ve kitaplarının kapaklarını kolayca görebilsinler diye renksiz seffaf olanlardan tercih ettik ama renkli olanları da vardı.

Geçen senelerde desenli hazır kaplar da vardı ama bunlar çok daha kullanışlı. Bir paketin içinden 10 adet çıkıyor ve buna göre fiyatlar da gayet makul.

Henüz defter kitap kaplama işine başlayamadıysanız , tavsiye ederim.

4 thoughts on “Kolay Defter Kaplama

  1. ayni seyleri yasamisiz…Bende bu yila kadar belim kirilana kadar gunlerce kitap defter kaplardim her yil…am artik bende bu sene bu hazir kaplara gectim…eskinden iki tarafi da kapagin icinde gecirmeli oldugundan begenmiyordum, bol geliyor, kitap-defteri sarmiyordu, o yuzden almiyordum… fakat bu yil bir tarafini yapiskanli yaptiklarindan cok guzel oturtabiliyorum….

  2. benimde kurtarıcım bu kaplar oldu. üstelik şeffaf plastik kağıtlara göre daha sağlam

  3. ilahi, ben de defter kaplamanın kolay yolu mu varmış diye geldim, meğer hazır kaplıkmış:))
    okul başlayınca defter kitap kaplamak işkenceydi, mutlaka kaplanmamış 1-2 tanesi kalırdı benim:D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir