En Yeni Tırtılımız

Uzun zamandır elimde sürünen amigurumi tırtılımı nihayet bitirdim. Üç parçasını ördükten sonra elimde başlayan bir ağrı yüzünden örmeyi bırakmak zorunda kalmıştım. Daha sonra elime ne zaman tığ alsam aynı ağrı devam etti, bu yüzden yaklaşık bir seneyi aşkın bir sürede bitti bu tırtıl. Elimin ağrısının geçmesi için örgü örmeyi iyice özlemem gerekiyormuş anladım.

Tırtılımıza en yeni tırtılımız dememizin nedeni ise bugune kadar her türlü malzemeden bir çok tırtıl yapmış olmamız. Örgüden, fimodan, ponpondan yumurta kolisinden, hatta taştan . Bu da son model amigurumi tekniğiyle örülmüş tırtılımız..

Tırtılımız farklı renklerde tam yedi yuvarlaktan oluşuyor. Son yuvarlağı diğerlerinden biraz daha küçük, başı olarak kullandığım yuvarlağı da diğerlerinden biraz daha büyük ördüm. Her yuvarlağı kapatmadan evvel içlerini elyafla doldurdum. Başı için ördüğüme ise amigurumi gözlerden kullandım.

6 thoughts on “En Yeni Tırtılımız

  1. nasıl güzel bir tırtıl buuuu. Aklıma ne geldi… bu tırtıl renkli kumaşlardan dikilse içinede ağırlık yapacak bir şey doldurulsa kapı önü şeysi olur:)) kapılar çarpmasın diye koyarız ya şimdilerde dekoratif amaçlı kullanılıyor. Englişh Home de kedi ve köpek şeklinde yapılmışları var. Ama tırtıl daha şahane olur…
    ÇOOK SEVGİLER

  2. Bir bunu bir de 2008 de İrem’in yaptığı tırtılın kelebeğe dönüş hikayesini çok beğendim, bir sene de tırtılınızda nerdeyse kelebeğe dönecekmiş bu arada 🙂 Sevgiler.

  3. Kızlar çok fena oldum, ben buna benzer hazır bir tırtılla büyüdük aynısını yapmışsınız resmen 33 yaşındayım o tırtıl hala yatağımızda evime dönünce çeker size mail atarım mırr :(( Özledim evimi de aynı dili konuşanları da. sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir