ELVEDA RUMELİ DİZİ MÜZİKLERİ

Geçen sezon takip etmeye çalıştığım tek dizi Elveda Rumeli idi. Annem ve babamın sürekli diziden ve dizideki Zarife karakterinden bahsetmeleri , “izle diziyi” şeklindeki sözleri ile başladım. Kızımın ilk adı Zarife ve eşimin ailesi de Yugoslav göçmeni olunca onlar hemen arada bir bağ kurmuştu. Oyuncu kadrosu çok iyi ve çok içten olan diziyi keyifle izlemeye ve takip etmeye çalıştım bir süre sonra. İzledikçe dizideki küçük kız oyuncuları eşimin ve görümcemin küçüklük fotoğraflarına inanılmaz benzediğini farkettim, şimdi scan edip yayınlarım ama ya sonra diye düşünerek bundan vazgeçiyorum.

Yeni sezonu beklerken “Elveda Rumeli Dizi Müziği”adında bir albüm çıktı. Asıl bahsetmek ve tavsiye etmek istediğim bu albüm. Yaklaşık 1 aydır bıkmadan dinliyorum bu müzikleri. Rumeli ezgilerini sevdiğimdendir belki de. Türkçe , makedonca ve enstrümental parçalardan oluşuyor albüm. Emek verenlerin eline sağlık.

2 thoughts on “ELVEDA RUMELİ DİZİ MÜZİKLERİ

 1. Benim anne tarafım da makedon göçmeni,:)

  diziyi izleyemedim ne yazık,müzik cd sini raflarda gördüm ,aslında çok güzel olacağından adım gibi emindim ama gittim başka bir balkan düşleri isimli cd yi aldım,
  ben de epey balkan müzikleri var ve her seferinde içim kıpır kıpır eder.
  Bu cd yi de edineceğim….
  teşekkürler….


  Perili köşk senin müzik arşivinde kimbilir neler vardır , bunu da eklemeni tavsiye ederim.

 2. Diziyi bende severek takip ediyorum…Dizi içinde hem kıpır kıpır hemde hüzünlü müzikler vardı…
  Eminin cd’side çok güzeldir..


  aynen dediğin gibi kıpır kıpır ve hüzünlü melodiler bir arada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir