Ekip Çalışması ve Okulda Solo Piyano Konseri

Bu hafta okulda enstrüman çalan çocukların katıldığı solo konserler vardı. İsteğe bağlı olan gösteri için adını yazdırmış kızım da. Bu yıl piyanoda 2. yılı  ve fena da değil.  Hatta sene başında piyano öğretmeninin birazcık sıkıştırması ve eleştirmesi sayesinde gayet iyi. Yeri gelmişken onu da anlatayım çok kısa. Piyano içi dışardan kurs alıyoruz. Kocaeli konservatuarında da görevli  çok başarılı bir öğretmenimiz var. Biz de özellikle O’nun öğrencisi olmak için başladık. Fakat sene başında ilk defa İrem’den şikayet geldi, öğretmeni mutlaka arayın diyerek telefon numarasını yazmış göndermiş. Sonra bizimkinin gayret göstermediğini dolayısı ile ilerleyemediklerini anlattı, oysa  günde 5 dakikanın yeterli olduğunu belirtti. Böyle devam edecekse boşuna para vermeyin dedi, gayet net:( İrem e olduğu gibi anlattık, bizimki değişim gösterdi, her hafta yeni bir parçaya geçmeye  başladı. Zorlama da yok üstelik severek. Öğretmenin uyarısı olumlu sonuç verdi, bu arada özel bir kurumda bu davranışı yaptığı için de takdir ettik.

Asıl konumuz ise, okuldaki solo konserler için kemana başlayan arkadaşı ile yaptığı ekip çalışması. Arkadaşı  gösteriye katılmak istemiş fakat şu ana kadar sadece 4 nota öğrendiği için bu notalardan bir şarkı bulma sorunu ortaya çıkmış. Kafa kafaya veriyor bizim minikler, İrem’in piyano öğretmeninden yardım alıyorlar. Piyano öğretmeni 4 nota için şarkı yazıyor. Akşam birlikte notaların birlikte fotoğrafını çekip  çalışmaya başlaması için  arkadaşına gönderdik. Hatta İrem şarkıya sözler uydurdu, melodiyi piyanoda çaldı, kaydettik ve  ses kaydını da gönderdik. Çalışmak için sadece 2 gece vardı çünkü. Tüm bu çabaların sonunda parça kemana uygun olmadığı için maalesef  gösteriden çekilmiş arkadaşı.

Olsun öenmli olan gösterdikleri bu dayanışma ve ben hayran kaldım.  İrem’in piyano solo konseri ise güzel geçmiş, şimdi yıl sonuna birlikte konser planlıyorlarmış 🙂

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Maşallah.Yeteneği varsa üstüne gidin bence.İlla piyanist olacak diye bir şey yok.Hiç olmazsa hayatında bir kazanım olur.

  2. İrem çok özel bir çocuk.. Aferin ona..

  3. harika gelişme göstermiş, sevmesi ve ilerletmek istemesi, çabası çok güzel…tebrik ederim İrem’i:) nice solo konserlere…

  4. Afferim İrem’e… Öğretmeninide takdir etmedim değil hani… Sene sonu konserinde fotoğrat bekliyorum… Sevgiler

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com