DOĞUMGÜNÜ HEDİYEMİZ-ÇERÇEVE

Çocukluğumdaki arkadaşlarımı düşünüyorumda sadece kuzenlerim geliyor aklıma. Ama bizim çocuklarımız öyle mi? Onlar daha sosyal büyüyorlar.
Kızımın ilk ve en iyi arkadaşlarından Ada’nın doğumgünü için hediye olarak çerçeve hazırladım.

Ada ile tanıştığımızda sanırım İrem 20 aylıktı. Önce kızlar tanıştı parkta, daha sonra da anne-babalar. Onceleri bir arada oynarlarken hep bir hakem gerekiyordu; tartışmalar-ağlamalar-küsmeler -tekrar oyuna dalmalar birbirini takip ediyordu. Fakat yaklaşık 6 aydır bir arada öyle güzel oynuyorlar ki. Bazen duramayıp biz bakıyoruz, neler yapıyorlar diye.

Aslında çocuk yetiştirmenin kişisel bakım anlamında en zor kısmı 0-36 ay bence. 3 yaşından sonra kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılayabiliyor, tuvalet eğitimi tamamlanıyor, yemeği kendisi yiyor, vs. Böylece kendimize de zaman kalmış oluyor.

Ee bu kalan zamanlar da da bizler el emeği hediyeler yapabiliyoruz, bu çerçeve ve daha önceki çerçeveler gibi.

Çerçeveyi yapmak için ahşap bir çerçeve alıp,akrilik boya ile boyadım. Üzerini fimo hamuru kullanarak yaptığım desenlerle kapladım ve fırında 130 derece 30 dakikada pişirdim.

Hobi malzemeleri satan yerelerde bu çerçeveler camsız satılıyor. Çerçeveciden uygun boyutta bir cam kestirdim. Bu arada daha önceden kızların birlikte oynarken çektiğim fotoğraflarından beğendiğimdenbirisini baskı yaptırdım. Fotoğrafı çerçeveye yerleştirerek hediyeyi tamamladım.

Ben hediyeyi paketlerken kızımda kendi oyuncak stoklarından hediyelerini paketledi, sanırım İrem’in hediyelerini daha fazla beğendi Ada. Neler miydi hediyeleri; vinyl vada anahtarlık, küçük 1 top ve 1 adet hamur kalıbı.

Çok eğlendi doğumgününde bizim cimcimeler. Arkadaşlıklarının hep sürmesi dileğiyle.

12 thoughts on “DOĞUMGÜNÜ HEDİYEMİZ-ÇERÇEVE

 1. gerçekten çok güzel olmuş çok iyi düşünmüşsünüz tebrikler

 2. olmazki böyle de yapılmaz ki..çerçeveyle beraber mi pişti fimolar…? diildir ama di mi?ben çok hayran kaldım bu çerçeveye..siz kullanın gülerek biz bakalım üzülerek:((

 3. Saatoniki;
  Fimoyla birlikte cercevelerde pişiyor, hiç bir şey olmuyor merak etme. beğendiğinize çok sevindik.

 4. ARKADAŞLAR ÇOK GÜZEL BİR HEDİYE BEN VE BİLGE ARKADAŞIM BUNU YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA AKLIMIZA BİŞEY TAKILDI FİMO HAMURU NE ACABA YOKSA NORMAL OYUN HAMURUMU NEYSE BİZ BİNU YAPACAĞIZ BYBYBYYYYYYY

 5. Burcu’cum fimo hamuru polimer kil olarak da biliniyor ve hobi mağazaları ve bazı kırtasiyelerden bulabilirsiniz. maalesef normal oyun hamuru değil sıcaklıkla  kalıcı biçimde şekil alıyor.

 6. ya tamam o kadar güzel değil ama insan olan yapılışını da koyatra dimi diğer siteler gibi

 7. fimo yapılışını bundan sonraki projelerde daha net görebileceksiniz bu konuda daha öncede eleştiri almıştık. aslında sorun bizim de henüz fimo olayında deneme yanılma seklinde desenler türetmemiz.

 8. Desen ve renklere bayıldım.çok hoş olmuş.


  Mehtap bu eski yazımıza ulaşıp okuduğun için biz de çok mutlu olduk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir