Dişlek Tavşan

Antalya’da geçirdiğimiz on günlük yaz tatilinden sonra İnebolu’da ki Bayram tatilimiz de bitince nihayet evimize döndük. Yaklaşık yirmi gündür , bir Akdeniz, bir Karadeniz derken evden epeyce uzak kalmışız, özlemişim. Yoldan gelince malum, eşya boşalt , yerleştir, yıka, kurut koşturup durdum. Şükür ki sonunda televizyonumu açıp bilgisayarımın başına geçebildim.

Birkaç gün evvel havucunu hazırlayıp paylaşmıştık ya sizlerle, ve işte huzurlarınızda havucun sahibi Dişlek Tavşan. Dişlek mi dişlek tavşanımızı tatile gitmeden evvel dikmiştim. Kalıp için  daha önce diktiğimiz Mavi Köpek’in kalıbınının aynısını kullandım. Tavşana uyarlarken yanaklarının daha tombul olması gerektiğini düşünerek ufak değişiklikler yaptım bazı yerlerde.

Kuyruğunu kumaştan  yaptım ama orlon ipten, ponpon şeklinde de yapılabilir.

Dişleri için yassı sünger kullandım. Göbeğine ve kulaklarının içlerine açık pembe polar diktim.

Eline de havucunu alınca, işte bizim Dişlek Tavşan.

4 thoughts on “Dişlek Tavşan

  1. Tam yanında yatmalık olmuş…:) Minik burun da pek tatlı… Elinize sağlık.

  2. Çok güzel olmuş.Böyle dikiş işlerini görünce sancı tutuyor.Arkadaşım eşi nin işi gereği şehirdışına yerleşecek.Ağzımdan çıktı bi kere”sana yastık dikeceğim,hatıra…”dedim.Netten çok güzel modeller buldum.Kumaşlar hazır,süslemeler yapılacak ama maalesef beceremiyorum.Caanım arkadaşım o kadar mutlu oldu ki çaktırmadım zorlandığımı böyle giderse terzi yolu görünüyor:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir