Dinazorlara Yolculuk Sergisi

Dinazorlara Yolculuk Sergisi geçen haftadan beri kızımın dilindeydi. Dünyanın en gelişmiş robotlarını üreten Japon “Kokoro” firması müze için hareketli ve ses  çıkaran dinazorlar üretmiş. İngiltere’nin Natural History  Museum ( Doğa Tarihi  Müzesi)sergilenen  Dinazorlara Yolculuk Sergisi  İstanbul’da Torium Alışveriş Merkezinde sergileniyor.   Pazar günü   İrem’le yaşıt yeğenimi de alarak  erkenden yollara düştük. Sergiye çocukların ilgisi yüksek, gelen çocukların mutlulukları yüzlerine yansıyordu. Benim adlarını söylemekte zorlandığım  dinazorları  ziyaretçi çocukların  tek tek isimleriyle biliyor olmaları şaşırttı beni. Dinazorlarla yakından ilgilenen ne kadar çocuk varmış meğerse.  Sergi içerisi şenlikliydi anlayacağınız.

En çok ilgili çeken T-Rex idi. Ben yine kendi adıma bizim T-Rex oyuncağından önce haberim yoktu çocukların T-Rex tutkusundan, sürüngenlerin kralı anlamına geliyormuş isminin anlamı. Bu arada  T-Rex oyuncağımızı görmüş müydünüz, görmediyseniz bir tık.

Devasa bir dinazor, sergilenen T-rex yaklaşık  gerçek boyutunun yaklaşık 3/4  ü kadarmış.  Gerçek ayak izi fosili ve kafatası maketi vardı.  Ayak izinin içerisine bizim çocuklar rahat oturup bağdaş kurabilirler.

 

 

Dinozorlar aleminin kralı  T-REX’den başka, kısa ama dayanıklı ve güçlü bacakları ile ANKYLOSAUR, boynuzlarıyla hafızalara yerleşen TRICERATOPS, balıkla beslenen BARYONYX, Devekuşu dinozoru olarak bilinen ORNITHOMIMUS ve yumurta hırsızı olarak ünlenen OVIRAPTOR ve daha bir kaç dinazor daha vardı sergilenen.

Çok uzun süreli gezilecek bir sergi beklentisi içine girmeyin, yarım saatte falan geziliyor.  Diğer yandan eğer çocuğunuzun ilgisi  ve fırsatınız varsa kaçırmayın derim Dinazorlara Yolculuk Sergisini, hazirana kadar açık olacakmış.

 

5 thoughts on “Dinazorlara Yolculuk Sergisi

  1. Ben Natural History Museum’da onlari gorebilen sansli gruptandim 🙂 Buradaki nasildir bilmiyorum ama oradaki cok guzeldi. Hele yumurta icindeki bebek dinozorlar cok sekerdi. Kendileri ile karsilassaydim ayni seyi dusunur muydum, bilmem 😛

  2. Ne kadar şanlısın sregiyi gerçek yerinde gezmekle. yumurta içerisinde bebek dinazor hatırlamadım 🙁 ben mi kaçırdım acaba çocukların fotolarını çekeyim derken bilemedim

  3. Belki Turkiye’ye gelenler arasinda yoktur. Natural History Museum’da sergi harici ayrica bir de dinozorlar bolumu var. Orada idi o minikler.

  4. Bende merakla bekliyorum.Biletlerimizi aldık çoluk çocuk pazar günü gidiyoruz umarım sizin gibi bizde memnun kalırız özellikle çocukların mutlu olmasını istiyorum çünkü onlara süpriz olacak nereye gidiceklerini bile bilmiyorlar bende söylememk için zor tutuyorum kendimi…

  5. Özlem, güzel bir sürpriz ayarlamışsın, ben de zor tutarım kendimi genellikle de dayanamam:) gittikten sonra da merak ediyoruz yorumlarını sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir