Deri Telefon Kılıfı

Fabrikada çalışıp işletmeye de çok sık girince beyaz telefon kılıfım kısa sürede kirlendi.  Elimin altında dikiş makinası ve parça deri olunca  telefon kılıfımı yine kendim yaptım, bu kez kırmızı  🙂

Kırmızı kılıfı kendime dikerken daha önce kullandığım beyaz deriden de canım arkadaşıma da   bir iphone kılıfı  diktim.  İnşallah eline geçtiğinde beğenirsin Fulya’cım.

 

Deri  ve  desenli kanvas kumaş kullanarak diktim kılıfı. Derileri her elime aldığımda   daha fazla şey dikmek istiyorum fakat Kerem küçük olunca iğneden ve dikiş makinasından korkuyorum, O’nun uyuduğu sınırlı saatlerde ortaya çıkıyor makina. En az 1 yıl daha böyle devam eder sanırım.

Dikiş aşamalarını da aşağıdaki gibi bulabilirsiniz.

1- Telefon boyutuna göre eşit kesilmiş deri ve kumaş parçaları

2-Deri ve kumaş parçalarını arka kısımlarından birleştirip ters çevirdikten sonra yeniden üzerinden bir dikiş geçtim.

3-Kurdelasını uç kısma diktim

4-5- Aynı şekilde dikilen ön ve arka parçaları üst üste koyarak kenarlarından diktim.( ilk diktiğimde kanvas kumaşın atmasından sökülmesinden korkarak canvas kumaşı içte gizli dikiş yapmaya çalışıp epey zorlanmıştım. Oysa kılıfı kullanırken baktım ki kenarlardan ipleri ilk dikiş sonrası  temizledikten sonra atmayı sağlayacak  bir durum yok)

6- Son olarak  kenardaki fazlalıkları makasla keserek bitirdim. Kurdelasının ucunu da deri ile çevirdim.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ters çevirmedim, kenarları düzleyip kullanmaya başladım. Deri olunca atma derdi yok

  2. Ters cevirmek zor olmadi mi?

  3. marifetli olmak böyle işte.Ben beyazım kirlenince yıkadım çekti:)gitti elektro marketten aldım el kadar kumaşa dünya para ödeyerek.Ellerine sağlık.G,üle güle kullan

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com