DENİZ KABUKLU KUTU

Geçen yıl deniz kabuklarından yaptığımız Deniz  Kabuklu Ayna, Romantik Deniz Kabukları ve Deniz  Kabuklu Vazodan sonra bu yıl topladığımız deniz kabuklarını kutu kaplayarak değerlendirdik. O  kadar çok toplamışız  ki elimizde hala kalan bir miktar var, onlarda yeni projelere artık.

Kutuyu,  komşumun yeni doğan bebeği için hazırladığım çerçeve ile birlikte boyamıştım ve uzun süredir üzerinde  tam olarak ne yapmak istediğime karar veremediğim için bekliyordu. Sonradan aklıma deniz kabukları geldi. Hem yapıştırma esnasında kızımla  birlikte yaparak birlikte  hoş zaman geçirebilirdik.

deniz kabuklu kutu

Öncelikle   ahşap boyanın kalıcı olması açısından kutuyu  vernikledim.  Sonra; “Hadi faaliyet zamanı” diyerek örtümüzü yere serdik,  masada da yapabiliriz ama O’nun odasında yerde  bir şeyler yapmayı seviyoruz. Hem sıkılınca kendini başka oyunlara kaptırıyor, bende son rütuşları yaparak tamamlıyorum sakince.  Örtünün üzerine topladığımız  deniz kabuklarını yaydık. Şekil ve boyutlarına göre ayırdık deniz kabuklarını. Silikon tabancası yardımıyla tek tek yapıştırdık kutunun üzerine.

denizkabuklu kutu

İşte bunlarda son halleri.

Dilerseniz Vazo ve Ayna projelerinde olduğu gibi derz ile kaplayarak aradaki boşlukları kapatmanız mümkün.

denizkabuklu kutu

denizkabuklu kutu