Davetsiz Misafire Minder

Sabah kalktığımızda bahçemizde bulduğumuz yavru kedi, bütün gün çocukların neşe kaynağı oldu. Yedirdiler, içirdiler, oyunlar oynadılar. Koliden ev yaptılar, kediyi içine koydular, zavallı kedi bu pencerelerden kaçtı.  Olmadı baştan bir koli ev daha yaptılar bu kez daha ufak pencereler açtılar, içine su ve süt kapları koydular. Kedinin adı da Kaplan oldu bu arada. Böcek yakalamayı öğrettiler dediklerine göre, hatta dedelerine göstermek için gezmeye götürdüler, bu aşamada arabada bir kutunun içinde zor zaptettiler kediyi. Çünkü, “kedi üstüme gelirse camdan aşağı atarım valla” diye kibarca uyardım çocuklarımı. Yedi, içti; gezdi, geldi; artık dinlenme vakti gelmişti, uyumak için bir de minder isteyince Kaplan Bey, ya da hanım herneyse, dikmek işi de bana düştü.:) 

Kısa bir sürede dikip doldurdum minderi, Kaplan bayıldı minderine, uzun bir süre üstünde yattı.

Kumaşın üzerindeki kalp aplikler kedi için yapılmadı. İrem in oyuncak köpeği için yatak ve yastık yapmadan önce kalp denemeleri yapmış ama potluk yaptığı için kullanmamıştım. İyi ki atmamışım kumaşı, kedinin kısmetiymiş:))

9 thoughts on “Davetsiz Misafire Minder

  1. çok merak ettim;kedi gitti mi kaldı mı? Bizim Ezo deli gibi kedi istiyor ve ben çok kararsızım!!

  2. Kediden hiç hoşlanmamışsın belli ki:)) Acilen yastık dikmeler filan! Hiç inkâr etme ”çocukların hatırı” filan diye:))))) Sen azıcık başını okşa, gerisi kendiliğinden gelir:)))

  3. Anne İş’te: sanırım kedi bugün gitti, ama dediklerine göre gelip gidermiş…

    Enerji&Huzur, Nedret Abla ; teşekkürler:))

    Biyaşıma daha girdim; sağolun

    Bir Dut Masalı; ah feda olsun , ne demek:)

  4. her ne kadar sandalyelerime yatığında sinirlensemde gözüm bahçede kaplanı arıyor. hatta yollarda bile. umarınm gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir